25.02.2019

Je to gól alebo nie je?! Tak zneli slová komentátora včerajšieho zápasu medzi MsHK Žilina a HC Košice. Obrovská šanca domácich totiž stroskotala na výbornom brankárovi Košíc, Vladislavovi Habalovi.

Hostia viedli už 3:0, domáci sa však nevzdávali, bol to pre nich extrémne dôležitý zápas. Stále totiž bolo v hre jedenáste miesto, zaručujúce zotrvanie v novej sezóny Tipsport Ligy. Prebiehali už prvé minúty druhej tretiny, keď sa domáci Vlci dostali do prečíslenia dvoch na jedného.

Domáci Podešva skvele naservíroval Jakubovi Ručkayovi ako na podnose možnosť znížiť stav na rozdiel dvoch gólov, no Habal bol zásadne proti. Čarovným zákrokom totiž udržal trojgólové vedenie Oceliarov, ktorí tak aj vďaka tomuto zákroku pohodlne dokráčali za dôležitým víťazstvom v boji o čo najlepšie postavenie v tabuľke po základnej časti. Celé video si aj vďaka našej spolupráci s Huste.tv môžete pozrieť tu: