× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Víťazná premiéra Pelusa i Gudlevskisa

12.02.2021

Jediný tohto týždňový duel medzi Novými Zámkami a Slovanom ovládli podobne ako pred pár dňami hostia. O víťazstve rozhodla druhá tretina, v ktorej sa podarilo „belasým“ skórovať dvakrát. Oba presné zásahy padli pri presilovej hre, keď sa presadili Harris so Štajnochom. Za zmienku stojí aj vydarená premiéra gólmana Bratislavčanov - Kristers Gudlevskis si pripísal na svoje konto úspešnosť zákrokov na úrovni 96,55%. Nové Zámky sa netešili z víťazstva proti Slovanu celkovo deväť zápasov.

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 1:3 (1:1, 0:2 , 0:0)

Góly: 6. Varga (Obdržálek) – 11. Harris (Ranford, Urbánek), 35. Harris (Valach, Štajnoch), 40. Štajnoch (Zigo). Rozhodovali: Orolin, Valach – Jedlička, Kucej, strely: 29:27, vylúčenia: 6:8 (Jurík 10min za nešportové správanie), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Fereta, Roman, Clarke, Holenda, Hain, Tóth, Šeliga – Okoličány, Seppanen, Števuliak – Obdržálek, Doggett, Varga – Bajtek, Jurík, Majdan – Rogoň, Ondrušek, Zahradník

Slovan: Gudlevskis (Parks) – Sersen, Brodzinski, Maier, Štajnoch, Bačik, Valach, Beňo – Šišovský, Zigo, Urbánek – Ranford, Harris, Peluso – Matoušek, Bortňák, Rapáč – Uram, Jendek, Kundrik

Po gólovo vyrovnanej prvej tretine si v druhej dvadsaťminnútovke dokázali hostia vytvoriť dvojgólový náskok. Najprv na konci presilovej hry skóroval Harris, následne pri dvojnásobnom vylúčení Novozámčanov využil početnú výhodu po šestnástich sekundách Martin Štajnoch. V tretej tretine gól nepadol aj napriek vysokému počtu dvojminútových trestov na strane tímu z hlavného mesta. Na víťazstve „belasých“ mal obrovský podiel brankár Gudlevskis, ktorý si pri svojej premiére Tipos extralige pripísal dvadsaťosem úspešných zákrokov. Divákov pri obrazovkách zaujal najmä tým v polovici duelu, kedy sa na neho rútili dvaja domáci hráči, avšak gól z toho nebol.

zdroj: Michal Smrčok

autor: Patrik Ľupták | grafika: Kristína Prievalská