Review: Pohár v rukách Nitry, dôležité body Novozámčanov

19.02.2021

Dnešné 40. kolo prinieslo päticu zápasov, duel medzi Slovanom a Michalovcami sa predohral už včera. Sledovaným bol najmä duel medzi Nitrou a Popradom, ktorý bol okrem bežného ligového zápasu aj finálovým zápasom Tipsport Kaufland Cupu a preto sa hral na neutrálnej pôde. Dôležité body si pripísali Novozámčania, naopak, postup medzi desiatku si prehrou skomplikoval Miškovec.

HK NITRA - HK POPRAD 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 5. Slovák (Hrnka, Tvrdoň), 26. Holešinský (Nemec, Dauda), 36. Tvrdoň (Slovák, Hrnka), 51. Žitný (Bajtek, Bodák), 55. Tvrdoň (Hrnka, Nemec) – 18. Svitana (Haščák, Drgoň), 40. Skokan (Haščák, Brejčák), 59. Haščák (Svitana, Skokan). Rozhodovali: Baluška, Korba - Kacej, Janiga, vylúčení: 7:5 na 2 min, Preisinger (Poprad) 10 min za nešportové správanie a Bodák (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Nitra:

Cowley - Vitaloš, Mezei, Bodák, Ege, Nemec, Švarný, Hřebíček, Pupák - Hrnka, Slovák, Tvrdoň - Holešinský, Dauda, Finlay - Žitný, Kollár, Bajtek - Fominych, Šiška, Minárik

Zostava HK Poprad:

Hamerlík - Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Višnevskij, Brejčák, Demo - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Bjalončík, Livingston - Tavi, Zagrapan, Handlovský - Mešár, Preisinger, Matúš Paločko – Jevoš

Zápas 40. kola medzi Popradom a Nitrou bol zároveň aj finálovým zápasom Tipsport Kaufland Cupu, víťaza zápasu, ktorý sa hral na neutrálnej pôde, čakala dvojnásobná odmena v podobe superpohára aj bodov do tabuľky. Lepšie začali Nitrania, no Popradu sa v závere prvej tretiny podarilo vyrovnať. Víťazstvo na svoju stranu naklonili Corgoni v druhej tretine a hoci tesne pred koncom Kamzíci gólom Skokana znížili, v tretej tretine rozhodli „domáci“ o víťazstve v tomto zápase a zároveň aj v Tipsport Kaufland Cupe.

MHk 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HC 07 DETVA 2:9 (0:3, 1:4, 1:2)

Góly: 24. Štrauch (Uhrík), 53. Kiss (Michalík) - 2. Downing (J. Sýkora, Valent), 3. Žilka (Klíma, Bača), 15. Rymsha (J. Sýkora, Valent), 23. Charbonneau (Lalík, Cox), 26. Charbonneau (Cox), 29. Čacho (King), 32. King (J. Sýkora, Downing), 47. Downing (Valent), 52. Ľupták (Rymsha, Downing). Rozhodovali: Müllner, Stano - Šefčík, Vyšný, vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš:

Kozel – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Parobek, Droppa – Ru. Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Surový, Hamráček – Vybiral, Haluška, Kalousek – Židek, Kiss, Dunčko

Zostava HC 07 Detva:

Lazušin – F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Rymsha, King, Lalík, Bakala, Bača – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Valent, Downing, J. Sýkora – Charbonneau, Čacho, Cox – Žilka, Klíma, Ferguson

Liptákom akiste ešte zostal v pamäti jedenásťgólový výprask spred takmer dvoch týždňov, tým, ktorí naň zabudli ho isto pripomenul výsledok po prvej tretine. Už po nej totiž Detva vyhrávala 3:0 a mala duel dobre rozbehnutý. Štyri góly v druhej tretine rozhodli o zápase, v drese hostí sa blysli viacerí hráči, bodové konto si vylepšil najmä Grayson Downing, Peter Valent či Jonathan Charbonneau. Detva si tak pripísala dôležité body do ligovej tabuľky.

HK DUKLA TRENČÍN - DVTK JÉGESMEDVÉK MIŠKOVEC -  5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 9. Sojčík, 23. Ackered (Okuliar, Berisha), 38. Okuliar (Lemcke, Berisha), 44. Krajč (Lemcke, J. Švec), 58. Sádecký (Rehuš) – 32. Walker. Rozhodovali: Novák, Fridrich – Ordzovenský, Stanzel, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín:

Karjalainen – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha – Sojčík, Paukovček, Hecl – Berisha, Reddick, Okuliar – Chromiak, Rehuš, Kettunen – Kukuča, J. Švec, Sádecký – Krajč

Zostava DVTK Jégesmedvék Miškovec:

B. Kiss – Fredriksson, Hadobás, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó – Anderson, Vas, Rokaly – Osterberg, Rundkvist, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Galajda, Lövei, Ritó

Trenčania pred zápasom nemali oslnivú formu, čo mohli využiť hráči Miškovca, ktorí potrebujú zbierať dôležité body. Domáci však mali od začiatku zápas vo vlastných rukách a nepripustili žiadne zaváhanie, súpera z Maďarska pustili iba k jednému presnému zásahu, čo na víťazstvo stačiť nemohlo. Z neho sa tešili Vojaci, čím prelomil sériu štyroch prehier a naďalej držia krok s prvou šestkou.

HKM ZVOLEN - HC KOŠICE 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly: 42. J. Mikúš (McPherson, R. Bondra), 60. J. Mikúš (Melancon, R. Bondra) – 26. Réway (Eliaš), 54. Klhůfek (Belluš, B. Mráz), 60. Klhůfek (B. Mráz). Rozhodovali: D. Konc st., Goga – Crman, Gegáň, vylúčení: 3:9 na 2 min, Nuutinen (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Zostava HKM Zvolen:

Rahm – Meliško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Kolenič, Viedenský, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Mc Pherson – Chlepčok, M. Halama, Ďuriš – Gubančok

Zostava HC Košice:

Vay – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, T. Slovák, Petran, Michalčin – Réway, Michal Chovan, Klhůfek – Belluš, B. Mráz, Lapšanský – Jenyš, Eliaš, Poirer – J. Milý, Havrila, Jokeľ – Frič

V prípade víťazstva Zvolena by vďaka zaváhaniu Popradu došlo k zmene na čele ligovej tabuľky. Vyrovnané a na góly chudobné prvé dve tretiny zachránil až záver zápasu, v ktorom Klhůfek dvoma presnými zásahmi rozhodol o víťazstve Oceliarov, nepomohla k tomu ani záverečná power – play domácich a druhý gól Mikúša.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 7:3 (2:0, 0:2, 5:1)

Góly: 9. Doggett (Västilä, Števuliak), 16. Rogoň (Števuliak, Doggett), 42. Jurík (Doggett, Obdržálek), 44. Hain (Obdržálek), 45. Jurík (Seppänen, Fereta), 58. Seppänen (Obdržálek, Kiviaho), 59. Doggett (Varga, Iacobellis) - 29. Faško-Rudáš (Sukeľ, Breton), 40. Ihnačák (Faško-Rudáš, Breton), 53. Sojka (Ďatelinka). Rozhodovali: Tvrdoň, Výleta - Durmis, Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min, Jurík (Nové Zámky) 10 min + DKZ, Števuliak (Nové Zámky) 10 min, obaja za nešportové správanie, Ihnačák (Banská Bystrica) 5 min+DKZ za sekanie, Mlynarovič (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky:

Kiviaho - Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga - Varga, Iacobelis, Okoličány - Jurík, Seppänen, Obdržálek - Števuliak, Doggett, Rogoň - Majdan, Ondrušek, Andrisík – Tóth

Zostava HC´05 Banská Bystrica:

Belányi - Crevier, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Ganz - Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ - D'Aoust, Mlynarovič, Sloboda - Lamper, Dvorský, Vašaš - Vyhonský, Tamáši, Kabáč – Sojka

Dôležitý zápas na ľade Nových Zámkov zvládli lepšie domáci, hoci aktuálna forma favorizovala hráčov spod Urpína. Tí však nezopakovali kvalitné výkony z ľadov Slovana či Trenčína a na tom novozámockom sa im od začiatku príliš nedarilo. V druhej tretine dokázali vyrovnať a do tej tretej vstupovali obe mužstvá za vyrovnaného stavu. Hneď na jej začiatku skórovali hostia a Býci prvýkrát v zápase prehrávali. Netrvalo to však dlho a domáci dokázali troma gólmi v priebehu troch minút strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

TIMEOUT HRÁČ DŇA: Marek Tvrdoň (2+1) - HK Nitra

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská