× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Vošvrda s nulou, ďalší debakel na Liptove

21.02.2021

Posledná pätina základnej časti extraligy začala dôležitým duelom medzi Slovanom a Popradom, no sľubovanú atraktivitu nepriniesol. Poprad zvíťazil nad Slovanom ôsmy krát za sebou, čerešničkou na torte bolo čisté konto brankára Vošvrdu. Bod na lídra stráca Zvolen, ktorý vyrovnaný zápas s Novými Zámkami skončil až v predĺžení. Košičania sa aj bez hlavného trénera dokázali pridať k mužstvám, ktoré v poslednom období zaznamenali v zápase s Liptovským Mikulášom vysoké víťazstvo. Trenčínu sa prehrou skomplikovala šanca na prvú šestku, Miškovcu zase šanca o účasť v osemfinále. Na tretie miesto sa vyhupli Michalovce.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Bartánus (Galamboš, Ťavoda), 12. Regenda (Šedivý, Takáč), 12. Hickmott (Lehtonen, Lalancette), 35. Galamboš (Regenda, Bartánus) - 21. Ihnačák (Sukeľ, Mlynarovič). Rozhodovali: Novák, Goga - Crman, J. Konc ml., vylúčení: 10:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce:

Tomek - Mudrák, Mihálik, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Louis, Stripai - Hickmott, Lalancette, Lehtonen - Takáč, Suja, Mašlonka - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Karaffa, Lačný - Chalupa

Zostava HC´05 Banská Bystrica:

Belányi (12. Rabčan) - Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Jago, Bdžoch, Žiak, Petrinec - Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ - D'Aoust, Mlynarovič, Gabor - Lamper, Dvorský, Vašaš - Výhonský, Tamáši, Kabáč - Sojka

Duel dvoch fínskych koučov skončil lepšie pre domáceho, Líšky nedali Baranom šancu a od začiatku sa do nich naplno zahryzli. Výsledkom bolo vedenie 3:0 po 12. minútach zápasu a striedanie brankárov na strane Bystrice. Zrejme to bol impulz, ktorý zastavil gólostroj domácich. Barani sa rýchlym gólom na začiatku druhej tretiny pokúsili naštartovať obrat, no nepodarilo sa im to, čomu napomohol štvrtý gól Líšok. Zvyšok zápasu sa už iba dohrával a domáci si pripísali ďalšie 3 body.

HC SLOVAN BRATISLAVA - HK POPRAD 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Svitana (Haščák, Drgoň), 27. Livingston (Bjalončík, Dalhuisen), 42. Handlovský (Ulrych, Brejčák), 49. Tavi (Zagrapan, Vandas. Rozhodovali: Baluška, Korba - Kacej, Janiga, vylúčení: 7:5 na 2 min, Preisinger (Poprad) 10 min za nešportové správanie a Bodák (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC Slovan Bratislava:

Parks - Ališauskas, Sersen, Bačik, Štajnoch, Maier, Brodzinski, Valach - Zigo, Harris, O'Donnell - Kundrík, Kytnár, Urbánek - Rapáč, Bortňák, Matoušek - Jendek, Uram, Lukošík - Ondriš

Zostava HK Poprad:

Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Ulrych, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Hudec - Svitana, Skokan, Haščák - Tavi, Preisinger, Handlovský - Vandas, Bjalončík, Livingston - Mešár, Zagrapan, Matúš Paločko - Valigura

Dôležitý zápas prvého s tretím a hlavné lákadlo dnešného ligového kola malo pomerne jednoznačný priebeh. Hosťujúci Poprad od začiatku prevzal opraty zápasu do svojich rúk a domáci Slovan nepustil prakticky do ničoho. Bezzubí domáci si nepripísali ani čestný gólový zásah, naopak z čistého konta sa mohol tešiť brankár hostí Vošvrda. Kamzíci berú z hlavného mesta po ôsmom víťazstve nad Slovanom v rade všetky tri body a posilňujú si pozíciu na čele ligovej tabuľky.

HKM ZVOLEN - HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0 )

Góly: 4. Viedenský (Ivan, Nuutinen), 9. Kolenič (Melancon, McPherson), 42. Kolenič (Nuutinen, McPherson), 61. Kelemen (Bondra, Melancon) – 17. Hain, 49. J. Jurík (Varga, Holenda), 60. Dogget (Varga, Jurík) Rozhodovali: Snášel ml., Likšík – Šoltés, Jurčiak, vylúčení: 5:3 na 2 min., Kelemen, Bondra (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HKM Zvolen

Rahm – Melancon, Betker, Meliško, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Viedenský (8. Babeliak), Kolenič – Stupka, Zuzin, Mc Pherson – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Zostava HC Mikron Nové Zámky:

Kiviaho – Hain, Västilä, B. Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga – T. Varga, Iacobellis, J. Jurík – Majdan, Seppänen, Obdržálek – Okoličány, Dogget, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Andrisík

Novozámčanov čakal na ľade druhého Zvolena náročný zápas. To sa javilo už od začiatku, keď sa domáci v priebehu prvých desiatich minút zápasu dostali do dvojgólového vedenia. Hostia však nechceli predať kožu lacno a s Rytiermi sa snažili držať krok. A hoci na začiatku tretej tretiny prehrávali stále o dva góly, nezložili zbrane a v závere zápasu sa im podarilo vyrovnať. Na viac sa ale nezmohli a hneď v prvej minúte predĺženia rozhodol o zisku extra bodu domáci Kelemen, Zvolen tým však na vedúci Poprad stratil jeden bod.

MHk 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HC KOŠICE 1:9 (0:3, 1:5, 0:1)

Góly: 29. Štrauch (Uhrík, Rudolf Huna) - 4. Klhůfek (Michal Chovan, Reway), 10. Reway (Michal Chovan), 10. Klhůfek (Baránek, Reway), 22. Milý (Poirier), 28. Belluš (B. Mráz, Milý), 31. Poirier (Eliaš, Belluš), 32. Klhůfek (Michal Chovan, Baránek), 32. Klhůfek (Reway, Michal Chovan), 57. Klhůfek (Deyl, Vaculik). Rozhodovali: Tvrdoň, Štefik - Junek, Kacej, vylúčení: 6:4 na 2 min., Pavúk (L. Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš:

Kozel (32. Bátory) – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa – Ru. Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Surový, Kiss – Vybiral, Haluška, Kalousek – Židek, Paroubek, Dunčko

Zostava HC Košice:

Vay – Baránek, Pavlin, Růžička, Nemčík, Petran, T. Slovák, Deyl – Klhůfek, Michal Chovan, Reway – Vaculik, B. Mráz, Belluš – Poirier, Eliaš, Jenyš – Jokeľ, Havrila, J. Milý – Frič

Poprad, Detva a teraz Košice. To je trojica tímov, ktoré si v poslednom období urobili z Liptákov „trhací kalendár“. Tí si pripísali ďalší domáci debakel a zdá sa, že na aktuálnu sezónu už úplne rezignovali. Gólovo v tomto zápase explodoval Klhůfek, ktorý piatimi gólmi v tomto zápase nadviazal na piatkové dva zásahy proti Zvolenu. Bodovo si v tomto stretnutí polepšili z hostí aj Martin Réway a Michal Chovan. Domáci si pripísali aspoň gólový zásah, no vysokú prehru domácich to zmiernilo len minimálne.

HC 07 DETVA - HK DUKLA TRENČÍN -  5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 9. Valent (King, Downing), 26. Downing (Valent, Gachulinec), 51. Cox (Charbonneau), 57. Ščurko, 59. Viktor Fekiač (Ščurko, Klíma) - 30. Berisha (Okuliar, Ackered), 58. Kettunen (E. Švec, Okuliar). Rozhodovali: Kalina, Hronský - D. Konc ml., Valo, vylúčení: 11:12 na 2 min., Devine  (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, Krajč (Trenčín) 5 + DKZ za pästný súboj, hrubosť, Lalík (Detva) 5 + DKZ za pästný súboj, hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC 07 Detva:

Lazušin - F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Rymsha, King, Lalík, Magdolen, Bača - Ľupták, V. Fekiač, Ščurko - Valent, Downing, J. Sýkora - Charbonneau, Čacho, Cox - Ferguson, Klíma, Halama

Zostava HK Dukla Trenčín:

Karjalainen - Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha, Devine – Sojčík, Kettunen, Hecl - Berisha, J. Švec, Okuliar - Chromiak, Rehuš, Sádecký - Kukuča, Ferenyi, Krajč

Vzhľadom na tabuľkové postavenie išlo pre oba celky o dôležité stretnutie. Lepšie z neho vyšiel domáci tím, ktorý si tak upevnil postavenie v prvej šestke tabuľky práve pred dnešným súperom, Duklou Trenčín. Vojakom však nevyšiel ďalší zápas a momentálne sú mimo formy, čo určite komplikuje ich snahu prebojovať sa do hornej polovice tabuľky.

DVTK JÉGESMEDVÉK MIŠKOVEC – HK NITRA 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 26. Osterberg (Rundkvist, Fredriksson), 32. Magosi (Walker, Rundkvist) - 5. Finlay (Hrnka, Tvrdoň), 11. Ege (Kollár, Žitný), 22. Ege (Kollár), 60. Kollár (Hrnka, Mezei). Rozhodovali: T. Orolín, Korba - Janiga, Stanzel, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov..

Zostava DVTK Jégesmedvék Miškovec:

Adorján – Fredriksson, Wehrs, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Hadobás Vojtkó – Anderson, Vas, Rokaly – Osterberg, Rundkvist, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Ritó

Zostava HK Nitra:

O'Connor – Vitaloš, Mezei, Bodák, Ege, Š. Nemec, Švarný, Hřebíček, Pupák – Hrnka, Slovák, Tvrdoň - Fominych, Dauda, Finlay – Žitný, Kollár, Bajtek - Múčka, Šiška, Minárik

Nitrania cestovali do Maďarska so snahou o zisk povinných bodov. Nebolo to však jednoduché, hoci od začiatku viedli, Ľadové medvede vzdorovali až do poslednej chvíle. Niet sa čo čudovať, Miškovec musí bezpodmienečne začať so ziskom bodov, ak nechce v marci ukončiť aktuálnu sezónu. V dramatickom závere podržal hostí brankár O´Connor, ktorý pri svojej premiére vytiahol bravúrny zákrok a nedovolil domácemu tímu vyrovnať.

TIMEOUT HRÁČ DŇA: Pavel Klhůfek (5+0) – HC Košice

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská