Trenčín s mečbalom, v Košiciach vyrovnaný priebeh

25.03.2021

Za nami je už druhé kolo osemfinálových zápasov, nadstavbové boje sa nám teda naplno rozbehli. Po dvoch zápasoch v Trenčíne, resp. Košiciach sa série sťahujú k hosťom a zatiaľ čo v Nových Zámkoch sa určite odohrajú oba zápasy, v Banskej Bystrici môže byť rozhodnuté už v sobotu.

HK DUKLA TRENČÍN - HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 4:1 (0:0, 1:0, 3:1), stav série: 2:0

Góly: 21. Sojčík (Paukovček, Sádecký), 44. Rehuš (Jalasvaara, Kukuča), 45. Berisha (Švec), 50. Rehuš (Kettunen, Bokroš) – 58. Faško-Rudáš (Breton, Ihnačák). Rozhodovali: Snášel, Müllner – Gegáň, Bogdan, vylúčení: 12:8 na 2 min,  Devine (Dukla) – Crevier-Morin (HC´05) 5 min +DKZ (obaja za bitku), Kabáč  (HC´05)10 min za bitku, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín:

Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, J. Švec, Kettunen – Devine, Ferényi, Krajč – Krajčovič

Zostava HC´05 Banská Bystrica:

Belányi – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Jago, Bdžoch, Žiak – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Vašaš, Mlynarovič, Melcher – D'Aoust, Sojka, Kriška – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Druhý zápas na ľade trenčianskej Dukly bol o niečo pokojnejší než predchádzajúci dule, najmä z pohľadu nervozity a agresivity. Z hokejového hľadiska začalo stretnutie aktívne, no ani jedno mužstvo nedokázalo v prvej tretine vsietiť gól. Presný zásah sme zaznamenali až na začiatku druhej tretiny, kedy sa z gólu tešil domáci Sojčík. Hostia mali niekoľko šancí na vyrovnanie, vrátane presilových hier, no nepodarilo sa im to. Aktívnejší boli domáci a viacero šancí zaznamenal práve strelec prvého trenčianskeho gólu, no ďalší zásah už nepridal. Druhú tretinu ešte okorenila bitka medzi Devineom a Crevier-Morinom. Do tretieho dejstva vstúpili lepšie domáci, dvoma zlepenými gólmi prakticky rozhodli o osude stretnutia. Svoj druhý presný zásah pridal v 50. minúte Rehuš a „barani“ dve minúty pred koncom dokázali už len skorigovať nepriaznivý stav zápasu. Trenčania si tak pod Urpín vezú mečbal a už v sobotu víkendu sa môžu stať prvým postupujúcim z predkola play – off.

zdroj: HK Dukla Trenčín

HC KOŠICE - HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 1:2 (1:2, 0:0, 0:0), stav série: 1:1

Góly: 7. Krasničan (Deyl, Havrila) - 2. Rogoň (Majdan, Seppänen), 5. Jurík (Iacobellis, Roman). Rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Durmis, Stanzel, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC Košice:

Riečický - Pavlin, Baránek, Růžička, Cibák, Slovák, Deyl, Petran - Klhůfek, Mráz, Chovan - Milý, Poirier, Lapšanský - Frič, Jacobs, Jokeľ - Belluš, Havrila, Krasničan - Eliaš

Zostava HC Mikron Nové Zámky:

Kiviaho (57. - 58. Lackovič) - Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Mikuš, Roman, Petrík, Šeliga - Rogoň, Doggett, Števuliak - Jurík, Iacobellis, Varga - Majdan, Seppänen, Okoličány - Andrisík, Ondrušek, Zahradník

O osude zápasu rozhodla prvá desaťminútovka. Do stretnutia lepšie vstúpili hostia, po piatich minútach vyhrávali už 2:0. O dve minúty na to skóre upravil domáci Krasničan a odvtedy začali obe mužstvá predvádzať opatrný hokej. „Býci“ bránili jednogólový náskok, naopak „oceliari“ nedokázali vymyslieť nič, čo by ich nakoplo. Aj toto stretnutie bolo v porovnaní s predchádzajúcim kľudnejšie, hráči sa aj vďaka jednogólovému rozdielu venovali viac hokeju, než bitkám, vášne vzplanuli iba miestami. Tretiu tretinu „okorenil“ brankár hostí Kiviaho, ktorý štyri minúty pred koncom tretej tretiny, po šarvátke v bránkovisku, odkorčuloval k svojej striedačke, čím musel byť automaticky vystriedaný. Krušné chvíle nastali pre dvojku Nových Zámkov, Lackoviča, ktorý sa nerozohriaty postavil do bránky. Hoci sa Košičania snažili čo najdlhšie neprerušiť hru a „držať“ Lackoviča v bráne, na brankára hostí sa im nepodarilo vystreliť. Vzrušenie nepriniesla ani záverečná hra bez brankára, a tak sa z víťazstva tešili Novozámčania, ktorý na juh Slovenska cestujú s dôležitým víťazstvom. Zápasy v tejto sérii preto môžu byť ešte zaujímavé.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská