× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Pred play-off s Pavlom Regendom: Musíme pokračovať v nastolenom trende


28.03.2021

Hokejistov michalovskej Dukly čaká historicky prvé play-off v najvyššej súťaži. Zverenci fínskeho trénera Valtonena doň vstupujú z veľmi slušnej pozície – v základnej časti obsadili druhú priečku. Pred štartom vyraďovacích bojov sme sa porozprávali s mladým útočníkom „líšok“ Pavlom Regendom.

 

Konečné druhé miesto po základnej časti môže tešiť Zemplínčanov o to viac, že po nevydarenom vstupe do sezóny dlho figurovali v spodnej polovici tabuľky. „Úvod sezóny určite neprebiehal podľa našich predstáv, či už po hernej, alebo aj výsledkovej stránke. Impulz priniesla trénerská výmena, osvojili sme si systém nového trénera a zlepšili sa. Vzhľadom na to, ako nízko sme sa v tabuľke počas sezóny nachádzali, sme s druhým miestom spokojní,“ zhodnotil prvú časť ročníka Pavol Regenda. 

 

Po spomínanom príchode fínskeho trénera Tomeka Valtonena sa Michalovce postupne rozohrali do výbornej fazóny, vďaka čomu sa začali v tabuľke šplhať čoraz vyššie. V kalendárnom roku 2021 prehrali „líšky“ iba päť z dvadsiatich šiestich zápasov, pričom bez bodu odchádzali len trikrát. V rámci toho sa im podarilo vytvoriť aj impozantnú sériu bez prehry, ktorá sa zastavila na čísle trinásť. „Zo začiatku sme si museli zvyknúť na systém nového trénera, no po tom, ako sme si ho osvojili, sa to začalo prejavovať na našej hre aj výsledkoch. Vždy sme sa sústredili len na najbližší zápas, každý sa podriadil potrebám tímu. Veľký vplyv na zlepšení má aj náš brankár Tomáš Tomek, ktorý podáva neskutočné výkony a je našou oporou počas celého ročníka,“ vyjadril sa dvadsaťjedenročný útočník k michalovskému progresu. Vzhľadom na výsledky v poslednom období neprekvapuje, že Dukla sa pred play-off nachádza v dobrom psychickom rozpoložení. „Nálada v kabíne je skvelá. Stretli sme sa super partia, veľmi dobre si rozumieme, vieme sa spolu zabaviť. Dúfam, že to takto ostane aj naďalej,“ praje si.

 

V prvom kole vyraďovacích bojov bude najvýchodnejší tím ligy čeliť jednému z trojice Trenčín, Košice, Nové Zámky. „Ak chceme byť úspešní, nemôžeme si vyberať súpera, našou úlohou je prejsť cez každého. Mne osobne sa hrá dobre proti Trenčínu - je to súper, ktorý chce hrať hokej a je zdatný korčuliarsky, čo mne vyhovuje,“ vraví michalovský odchovanec, podľa ktorého môžu byť najväčšími zbraňami „líšok“ v play-off kolektívne výkony a tlak v predbránkovom priestore. „Musíme pokračovať v nastolenom trende zo základnej časti, hrať ako tím, vzájomne sa podporovať. Určite nás čakajú fyzicky náročnejšie zápasy oproti základnej časti, strieľať góly bude o čosi ťažšie. Veľmi dôležité preto budú clonenie a hra pred bránkou súpera.“

 

zdroj: Projekt Timeout (Kristína Prievalská)

Už v minulých ročníkoch boli Michalovce známe fantastickou atmosférou, ktorá vládla prakticky na každom domácom stretnutí. Fanúšikovia boli pre Duklu povestným šiestym hráčom, neúnavne ju povzbudzovali za každých okolností. Epidemiologická situácia v tejto sezóne nedovoľuje divákom účasť na štadióne, a tak michalovskí priaznivci žijú so svojím tímom aspoň prostredníctvom online prenosov a sociálnych sietí. „Našim fanúšikom sme veľmi vďační za podporu. Je mi ľúto, že si nemôžu vychutnať zápasy priamo na štadióne. Pred plnými tribúnami by sa nám hralo určite lepšie, v súvislosti s play-off to platí o to viac,“ uvedomuje si niekdajší účastník MS do osemnásť aj dvadsať rokov.

 

Pre Pavla Regendu je prebiehajúca sezóna premiérovou v seniorskom hokeji, v posledných troch ročníkoch pôsobil v škandinávskych juniorských súťažiach. Po letnom návrate do materského klubu sa stal pevnou súčasťou nabitého kádra Dukly. Regendov prínos spočíva najmä v priamočiarej hre a dobrom korčuľovaní, po novom roku sa mu začalo dariť aj bodovo. „Som rád, že prvú sezónu medzi seniormi hrám na domácom ľade a že sa môžem učiť od kvalitných spoluhráčov. Som vďačný trénerovi, že mi dáva dostatok priestoru, aby som sa zdokonalil v rôznych herných situáciách, ako sú presilové hry, oslabenia či záverečná hra bez brankára. Teší ma, že za dôveru som sa postupne odvďačil aj bodovo. Za to však vďačím aj spoluhráčom z formácie,“ obzrel sa za svojimi doterajšími výkonmi talentovaný krídelník, ktorého čakajú premiérové vyraďovacie boje v mužskom hokeji. „Ja osobne sa na to veľmi teším. Seniorské play-off som ešte nezažil, ale viem, že to bude veľmi náročné a musím byť dôsledne pripravený. Dúfam, že budeme podávať čo najlepšie výkony a že sa nám podarí niečo dosiahnuť,“ uzavrel Regenda.

 

autor: Samuel Brecko | grafika: Kristína Prievalská

PODOBNÉ ČLÁNKY