Zvolen opäť víťazne, bitka Dukiel vyrovnaná

03.04.2021

Dnešné duely uzavreli druhé kolo štvrťfinálových zápasov aj u štvorice Zvolen, Nové Zámky, Michalovce a Trenčín. Zatiaľ čo pod Pustým hradom sa zrodila ďalšia výhra domácich, v sérii medzi michalovskou a trenčianskou Duklou je stav po dnešnom zápase vyrovnaný. Tretí a štvrtý zápas sa uskutočnia v utorok, resp. v stredu budúceho týždňa.

HKM ZVOLEN - HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 4:1 (1:0, 0:1, 3:0), stav série: 2:0

Góly: 20. Zuzin (Viedenský, Mikúš), 55. Zuzin (Viedenský), 57. Puliš (Zuzin, Viedenský), 59. Nuutinen – 33. Števuliak (Rogoň). Rozhodovali: Tvrdoň, Korba – Synek, Orolín, vylúčení: 6:12 na 2 min., navyše Mikúš J. (HKM) 5 + DKZ za podkopnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HKM Zvolen:

Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička

Zostava HC Mikron Nové Zámky:

Kiviaho – Hain, Västilä, Holenda , Fereta, M. Roman, P. Mikuš, Šeliga – Števuliak, Doggett, Rogoň – T. Varga, J. Jurík, Okoličány – Majdan, Seppänen, Obdržálek – Andrisík, Ondrušek, Záhradník

Hoci zápas začal tlakom domácich, skórovať sa im nepodarilo. Šance si vytvárali aj hostia, no stroskotávali na dobre chytajúcom Rahmovi, a tak bol stav dlho bezgólový. V závere prvej tretiny však presilovú hru o dvoch hráčov využili domáci a do šatní odchádzali s jednogólovým náskokom. Podobne začalo aj druhé dejstvo, hra bola pomerne vyrovnaná, góly nepadali, a to aj napriek viacerým presilovým hrám domácich, čo potrestal vyrovnávajúcim gólom Števuliak. Hostia následne nedokázali zužitkovať 5 minútovú presilovku, kedy sa do šatne porúčal za podkopnutie Juraj Mikúš. Prispeli k tomu aj fauly „býkov“, a tak z piatich minút početnej výhody bolo v konečnom dôsledku iba niečo cez dve minúty. Aj v ďalšom priebehu sa zápas niesol vo vyrovnanom duchu, no Zvolen stupňoval tlak, čo v závere tretej tretiny vyústilo do vedúceho gólu. Domáci potom stihli využiť aj ďalšiu presilovú hru a v úplnom konci poistil víťazstvo Zvolena gólom do prázdnej brány Nuutinen.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE - HK DUKLA TRENČÍN 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), stav série: 1:1

Góly: 2. Hickmott (Louis, Lehtonen), 24. Török (Lehtonen, Ťavoda), – 3. Valach, 31. Okuliar (Paukovček, Sádecký), 34. Berisha (Rehuš, Kettunen), 46. Krajč (Valach, Rajnoha). Rozhodovali: Snášel, Goga – Šoltés, Kacej, vylúčení: 6:7 na 2 min,  navyše Louis (Michalovce) 5 + DKZ za bitku, 10 min. za nešportové správanie sa – Bokroš (Trenčín) 10 min napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce:

Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Takáč, Suja, Mašlonka - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Hickmott - Lačný, Chalupa

Zostava HK Dukla Trenčín:

Valent - Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha - Sádecký, Paukovček, Sojčík - Kukuča, Hlinka, Okuliar - Berisha, Švec, Kettunen - Krajč, Valach, Beták – Ferenyi

Do druhého štvrťfinálového zápasu vstúpili lepšie domáci, a to gólom Hickmotta hneď v druhej minúte stretnutia. Následne však Suja zovrel v ruke puk tesne pred bránkovou čiarou a nasledovalo trestné strieľanie, ktoré pekným gólom využil Valach a vyrovnal na 1:1. Aj úvod druhej tretiny vyšiel lepšie domácim, no Trenčania v polovici zápasu využili dve presilové hry a razom bolo otočené. V tretej dvadsaťminútovke pridal štvrtý presný zásah Trenčína Krajč a hostia sa výrazne priblížili k víťazstvu, na pamäti však určite mali včerajší zápas. Podobný obrat sa však nekonal, Michalovce nevyužili presilové hry, ani hru bez brankára, ktorú si pokazili zbytočným vylúčením za sedem hráčov na ľadovej ploche. Záver sa niesol v nervóznom duchu, prispela k tomu bitka medzi domácim Louisom a Bokrošom, následne sa nervozita a drobné potýčky preniesli aj medzi striedačky. Stav sa ale už nezmenil, a tak si Trenčania odnášajú domov cenné víťazstvo.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská