Zvolen s mečbalom, líšky získali dôležité víťazstvo

06.04.2021

Série dnešných štvrťfinálových súperov sa presťahovali do Nových Zámkov, resp. do Trenčína, a zatiaľ čo pre Zvolen, to výraznejší problém nebol, domáca Dukla Trenčín nevyužila výhodu domáceho prostredia a v dôležitom treťom zápase série prehrala. Už zajtra sa tak môže Zvolen pridať k Popradu a stať sa druhým semifinalistom.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY - HKM ZVOLEN -  2:4 (0:1, 1:3, 1:0), stav série: 0:3

Góly: 26. Rogoň (Västilä, Doggett), 55. Rogoň (Seppanen, Majdan) – 10. Stupka (Marcinek, Kubka), 27. Kolenič (Melancon), 30. J. Mikúš (Zuzin, Puliš), 33. Viedenský (Zuzin, Kubka), . Rozhodovali: Korba, Hrnský – Synek, Crman, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky:

Kiviaho – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Ondrušek, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Zahradník, Andrisík, Okoličány

Zostava HKM Zvolen

Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek – Jedlička

Tretí štvrťfinálový zápas začal v opatrnom a pokojnom duchu z oboch strán. Skóre ako prví otvorili Zvolenčania, do prvej prestávky tak išli s jednogólovým náskokom. „Býci“ ale neskladali zbrane a v 26. minúte sa v presilovej hre podarilo vyrovnať Rogoňovi. Rovnovážny stav ale nevydržal dlho, už o necelých 90 sekúnd sa z vedúceho gólu opäť tešili hostia. Následne pridali v presilovej hre ešte jeden presný zásah, a po zákroku Markusa Västilu na prenikajúceho Marcineka mohli pridať aj ďalší. Nuutinen však nezvládol samostatný nájazd, domáci tak ešte stále mali šancu na zvrat v zápase. To by však museli predviesť agresívnejší výkon. V tej istej tretine pridal štvrtý gól Zvolena Viedenský a „rytieri“ už mali na dosah tretí bod v sérii. Jeho zisku nezabránil ani druhý gól z hokejky domáceho Rogoňa, ktorý len skorigoval na konečný stav 2:4 z pohľadu Nových Zámkov. Zvolen dnes získal mečbal a už zajtra môže rozhodnúť o svojom postupe do semifinále.

HK DUKLA TRENČÍN - HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), stav série: 1:2

Góly: 21. Paukovček (Sojčík, Sádecký) – 12. Erkinjuntti (Regenda, Mccormack), 56. Erkinjuntti (Southorn, Lehtonen), Rozhodovali: Snášel, Goga – Durmis, Šoltés, vylúčení: 5:5 na 2 min,  navyše Ťavoda (Michalovce) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín:

Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce:

Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Karaffa, Lačný – Takáč, Lalancette, Hickmott – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Suja, Mašlonka

Nervozita z druhého zápasu na Zemplíne sa do Trenčína nepreniesla, obe mužstvá si totiž uvedomovali dôležitosť dnešného duelu. Vedenia sa ujali hostia, ktorí gólom Erkinjunttiho využili hneď prvú početnú výhodu. Domáci si presný zásah pripísali až na začiatku druhej tretiny, kedy sa po hrubej chybe gólmana „líšok“ Tomeka, presadil Paukovček. Ďalší priebeh stretnutia priniesol opatrný hokej z oboch strán, ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu a dostať súpera na koňa. Rozhodujúci presný zásah, opäť z hokejky Erkinjunttiho, však prišiel pre domácich v najmenej vhodnom čase, a to štyri minúty a tri sekundy pred koncom tretej tretiny. Šancu na vyrovnanie si Trenčín zmaril vylúčením Ackereda v 57. minúte, a hoci 22 sekúnd pred koncom odišiel na trestnú lavicu aj hosťujúci Šedivý, skóre sa už nezmenilo a Michalovčania vrátili späť požičané z druhého štvrťfinálového zápasu.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská