Postup Zvolena, Michalovce s mečbalom

07.04.2021

V dnešnom kole play-off Zvolen splnil úlohu favorita a po štyroch víťazstvách sa dostal do semifinále najrýchlejším možným spôsobom. K Popradu sa na čakaciu listinu pridal ďalší tím. Trenčín v domácom prostredí, napriek veľkej snahe, nedokázal vyhrať ani raz. Michalovce po dnešku získali postupový mečbal a sériu sa budú snažiť ukončiť.

HC Mikron Nové Zámky - HKM Zvolen 3:6 (0:1, 3:4, 0:1), stav série: 0:4

Góly: 24. Jurík (Rogoň), 26. Okoličány (Jurík), 39. Jurík (Okoličány, Holenda) – 12. Kelemen (Bondra), 23. Zuzin, 25. Tibenský (McPherson, Bondra), 32. Nuutinen (McPherson, Viedenský), 37. McPherson (Puliš, Nuutinen), 56. Kelemen (Bondra, Mikúš). Rozhodovali: Fridrich, Müllner – Crman, Gegáň, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Jurík, Okoličány – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Zahradník, Ondrušek, Adrisík

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek - Jedlička

V prvej tretine sa toho veľa nestalo a za zmienku stojí iba jeden gól Zvolena. V tej druhej to už bolo zaujímavejšie a videli sme až sedemgólové predstavenie. Domáci väčšinou doháňali náskok hostí a v dueli ani raz neviedli. V hre ich držal najmä ich dvojgólový kapitán Jurík. Celok spod Pustého hradu teda opäť vyhral o gól a do tretej tretiny šiel s dvojgólovým vedením. V tretej si „rytieri” napriek tlaku „býkov“ vedenie už postrážili a gólom v závere tretiny spečatili svoj postup do semifinále.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)y stav série: 1:3

Góly: 9. Valach (Berisha, Rehuš), 25. Bokroš (Kettunen, Švec), 35. Berisha (Ackered, Okuliar), 51. Ackered (Kettunen, Švec) - 6. Lehtonen (Southorn, Bartánus), 19. Regenda (Galamboš), 32. Mašlonka (Karaffa, Šedivý), 49. Karaffa (Mihálik), 52. Regenda (McCormack, Korhonen). Rozhodovali: Tvrdoň, Orolín – Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 6:4, (Okuliar 10 min za nešportové správanie), presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták

Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Lačný, Šedivý – Takáč, Lalancette, Šoltés – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, rovnako ako celá séria. Nasvedčujú tomu aj jednotlivé tretiny. Každá sa skončila výsledkom 2:1. Dvakrát z pohľadu Michaloviec a raz z pohľadu Trenčína. Tímy začali opatrne a dávali si pozor na zbytočné chyby. Po prvej časti hry sa „líšky“ tešili z jednogólového vedenia. V prostrednom dejstve nastalo chýb viac, čo sa odrážalo aj na počte trestov a „vojaci“ aj vďaka dvojnásobnej presilovke dokázali vyrovnať. Východniari boli ale po domácom zaváhaní odhodlaní vyhrať oba zápasy v Trenčíne, čo aj splnili. Poslednú časť opäť zvládli lepšie a domov sa vrátia s mečbalom.

autor: Daniel Kopáč | grafika: Kristína Prievalská