Trenčania odvrátili prvý mečbal „líšok“

09.04.2021

Zemplínčania si odniesli z Trenčína dve cenné výhry a na ne chceli nadviazať aj v piatom zápase. V prípade úspechu sa mohli stať posledným semifinalistom, avšak proti tomu boli „vojaci“. Tí dokázali na východe republiky zvíťaziť dvojgólovým rozdielom a opäť sa im podarilo zdramatizovať sériu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), stav série: 3:2

Góly: 20. Mudrák (Suja, Korhonen) – 10. Berisha (Reddick, Kettunen), 27. Reddick (Ackered, Bokroš), 56. Rajnoha (Valach, Paukovček). Rozhodovali: Baluška, Konc – Durmis, Synek, strely: 28:28, vylúčenia: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihálik (C), Mudrák, Southorn, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda, Lačný – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Šoltés, Hickmott, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Suja, Karaffa

HK Dukla Trenčín: Karjalainen – Ackered, Lemcke, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha, J. Urban, Krajč – Kettunen, Reddick, Berisha – Okuliar, B. Rehuš, Kukuča – Beták, Paukovček, Valach – Sojčík, J. Švec, Sádecký

Do stretnutia vstúpili lepšie „vojaci“, ktorí sa zásluhou produktívneho Berishu dostali v desiatej minúte do vedenia. Ich mierny náskok však domáci do úvodnej sirény dokázali dohnať, no to bolo z ich strany dnes všetko. Od druhej tretiny totižto hosťujúci brankár Karjalainen zatiahol roletu a za svoj chrbát nepustil už ani jeden puk. Naopak jeho oponentovi sa až tak nedarilo a v zostávajúcich častiach hry inkasoval zhodne po jednom góle. Michalovčania teda dnes nespečatili svoj postup a séria sa opäť vracia pod hrad Matúša Čáka.

autor: Kamil Schreiber | grafika: Kristína Prievalská