Spišská vedie 2:0, tréner Gregor chce získať hokejového boha na svoju stranu

09.04.2021

Finálová séria Slovenskej hokejovej ligy sa začala vo štvrtok 8. apríla na ľade Žiliny, v prvom meraní síl dokázali uchmatnúť víťazstvo hostia zo Spišskej Novej Vsi. Po dvadsiatich štyroch hodinách sa opäť tešili hráči „Novejši“, keď Vlkov porazili 5:3. Domáci prestrieľali svojho súpera o dvadsaťpäť pokusov zvíťaziť nedokázali, a tak budú cestovať na Spiš s dvoma prehrami.

Vlci Žilina - HK Spišská Nová Ves 3:5 (0:3, 3:1, 0:1), stav série: 0:2

Góly: 22. Safaralejev (Cíger), 37. Drtina (Safaralejev, Koyš), 37. Jurčík (Jaborník) – 9. Rapáč (Hvila, Černý), 10. Černý (Giľák, Dow), 12. Lahtinen (Česánek, Džugan), 30. Chovan (Pichanrčík), 60. Vartovník (Piačka). Rozhodovali: Novák, Rojík, Vyšný, Jurčiak, strely: 49:24, vylúčenia: 6:7 (Skladaný 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žilina: Mikoláš – Dubeň, Lenďák, Jaborník, Malina, Pacalaj, Drtina, S. Rehák, Fatul – Jurčík, Markovič, Koyš – Mikula, Skladaný, Petráš – Safaralejev, Linet, Cíger – Jakubík, Urban, Macek

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Chovan, Dow, Knižka, Fabian, Pichnarčík, Ordzovenský, Česánek, Olejník – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Moučka, Vartovník, Lahtinen – Novák, Češík, Piačka

Spišská Nová Ves sa v play-off SHL prezentuje výbornými úvodmi do stretnutí. Zverenci trénera Mosnára neostali svojej povesti nič dlžní ani v druhom finálovom zápase. Po faule Františka Skladaného si „Novejša“ zahrala päť minútovú presilovú hru, počas ktorej fauloval aj kapitán Vlkov Markovič, čiže hráči z východu republiky mali k dispozícii početnú výhodu o dvoch hráčov. V nej skóroval Rapáč a následne počas trvajúcej päťminútovej výhody rozvlnili sieť aj Černý s Lahtinenom. Na rozdiel dvoch presných zásahov znížil Safaralejev, no následne Matúš Chovan prekonal brankára Mikoláša a vedenie Spišskej bolo opäť trojgólové. V závere druhého dejstva síce hráči Žiliny dokázali v priebehu dvadsiatich dvoch sekúnd korigovať na 3:4, avšak v poslednej tretine brankára Melicherčíka neprekonali.

zdroj: Vlci Žilina

Hlasy po zápase:

Dušan Gregor, tréner Vlci Žilina: „Klobúk dole pred našim mužstvom, ktoré ukázalo obrovský charakter, aj napriek tomu sme prehrali, no také je play-off. Ukazuje sa, že ak raz hokejového boha urazíme, potom sa musíme veľmi narobiť aby sme si ho priklonili na svoju stranu. Verím, že on dnes tú kvalitu a charakter tímu videl. Svojmu mužstvu som povedal už počas série s Považskou či Dubnicou, že ma nikdy v živote nebudú počuť povedať, aby sa váľali po ľade pri hite a o dve minúty hrali. Oni to nielenže rešpektujú, ale aj tak hrajú...“

Róbert Džugan, útočník Spišská Nová Ves: „Sú za nami dva veľmi dôležité a ťažké zápasy u súpera, ktoré sme dokázali zvládnuť tímovým a bojovným výkonom. Tempo bolo počas oboch zápasov  extraligové, aj keď v niektorých úsekoch hry, najmä na konci duelov to nebol pre diváka najkrajší hokej. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo poraziť silnú Žilinu na jej ľade, avšak ani z ďaleka nie je koniec, hrá sa na štyri víťazné zápasy. V tom druhom rozhodla prvá tretina, vstup do nej bol výborný. Dali sme rýchle góly v presilovkách, ktoré nám vyhrali zápas. V druhej tretine mal náš tím menší výpadok, ale dokázali sme to ustáť aj po troch inkasovaných góloch. Posledné dejstvo bolo z našej strany viac defenzívne, doslova sme to ubojovali a Marcel (Melicherčík) nás podržal. Máme teraz dva dni, počas ktorých zregenerujeme a pripravíme sa na pondelok a utorok, to netreba podceniť. Hráme doma, čo je výhoda. Pôjdeme do každého zápasu s našou hrou tak, ako doteraz - sebavedomo s taktickými pokynmi od trénerov a so srdcom.“

autor: Patrik Ľupták | grafika: Kristína Prievalská