Michalovce postúpili do semifinále

11.04.2021

V nedeľu bol na programe iba jeden štvrťfinálový zápas, šieste stretnutie medzi HK Dukla Trenčín a HK Dukla Ingema Michalovce. Vypätý duel vyskúšal trpezlivosť michalovských fanúšikov, no tí sa napokon môžu v historicky prvom play – off v najvyššej súťaži tešiť z postupu do semifinále, v ktorom narazia na HK Poprad. Trenčínu sa sezóna skončila.

HK DUKLA TRENČÍN - HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1), stav série: 2:4

Góly: 25. Paukovček (Beták) – 56. Bartánus (Galamboš, Southorn), 66. Bartánus (Regenda, Ťavoda). Rozhodovali: Baluška, Orolín – Kacej, Synek, vylúčení: 2:3,  presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín:

Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Urban – Berisha, Reddick, Kettunen – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Valach, Paukovček, Beták – Sádecký, Švec, Sojčík – Krajč

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce:

Škorvánek, Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Louis, Southorn, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Galamboš, Bartánus – Šoltés, Suja, Takáč – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný

Dôležitosť zápasu bolo cítiť na oboch stranách, od úvodu sa hral opatrný hokej s minimom šancí. V prvej tretine najviac zaujala až takmer desaťminútovka hry bez prerušenia. Druhú tretinu začali lepšie hostia, no Regenda nevyužil dovtedy najväčšiu šancu Michaloviec. Na to onedlho zareagoval Trenčín, ktorý sa ujal vedenia. Stretnutie sa aj naďalej nieslo v opatrnom duchu, Trenčín držal tesný jednogólový náskok a aj vďaka disciplinovanej hre prišiel prvý vylúčený na strane domácich až v 52. minúte. „Líšky“ síce presilovú hru nevyužili, no z následných útočných akcii vyťažili vyrovnávajúci gól z hokejky Bartánusa. Zápas sa teda v riadnom hracom nerozhodol a nasledovalo predĺženie. To však trvalo necelých šesť minút a víťazstvo na stranu hostí strhol Bartánus, čím svojmu tímu zabezpečil postup do semifinále.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská