Prvý zápas semifinále rozhodli až samostatné nájazdy

13.04.2021

Štvrťfinálové série sa skončili pomerne rýchlo a už sme sa prehupli do ďalšej fázy play – off, do semifinále, kde sa predstaví štvorica najlepších aktuálnej sezóny. Rozbehla sa séria medzi Zvolenom a Slovanom, ktorá priniesla dramatický zápas. Ten sa rozhodol až v samostatných nájazdoch.

HKM ZVOLEN- HC SLOVAN BRATISLAVA 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0,), stav série: 1:0

Góly: 13. Ivan (Puliš, Nuutinen), 41. Melancon (Mcpherson, Nuutinen), rozh. samostatný nájazd Nuutinen – 40. Harris, 55. Meszároš (Gašpar, Šišovský). Rozhodovali: Snášel ml., Orolín – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 6:9 na 2 min,  presilovky 1:1, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Zostava HKM Zvolen:

Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – R.Bondra, J.Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička

Zostava HC Slovan Bratislava:

Parks  – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, J.Valach – Gašpar, Harris, O´Donnell – Šišovský, Kytnár, Urbánek – Rapáč, Zigo, Matoušek – S.Petráš, Bortňák, Lukošík – Jendek

Duel medzi prvým a štvrtým tímom po základnej časti sľuboval kvalitný a vyrovnaný hokej, a to sa aj naplnilo. Zvolen, ako domáci celok, začal ofenzívnejšie, Slovan vychádzal zo zabezpečenej obrany, a hoci sa domáci dostávali do šancí, k ničomu vážnemu neprišlo. To platilo až do polovice prvej tretiny, kedy skóroval Ivan. Hra Slovana sa však postupne zlepšovala, čo sa prenieslo aj do druhej tretiny a zápas sa vyrovnal, nie len herne, ale aj výsledkovo – pred koncom druhej tretiny zaznamenal v oslabení gól Harris. Vyrovnaný výsledok nevydržal dlho a na začiatku tretej tretiny využili omáci presilovú hru o dvoch hráčov. Hostia neskladali zbrane, pokúšali sa vyrovnať, čo sa im podarilo päť minút pred koncom tretej tretiny, presilovú hru strelou od modrej premenil na vyrovnávajúci gól Meszároš. Keďže sa zápas nerozhodol v riadnom hracom čase, nasledovalo dvadsať minútové predĺženie, ani to však víťaza neprinieslo a nasledovali samostatné nájazdy. V nich v šiestej sérii uspel Nuutinen a rozhodol tak o zisku dôležitého prvého bodu v celej sérii v pre domácich.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská