Slovan dokonal obrat štyri sekundy pred koncom predĺženia

14.04.2021

Po včerajšom dlhom prvom zápase bol dnes na programe druhý, v ktorom Zvolenčania mohli odskočiť svojmu súperovi už na rozdiel dvoch víťazstiev. Po dvoch tretinách to pre nich vyzeralo nádejne, no nakoniec tento duel nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Po predĺžení sa z výhry tešili Slovanisti a vyrovnali tak stav série na 1:1.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3pp (0:0, 2:0, 0:2 – 0:1), stav série: 1:1

Góly: 22. Zuzin, 37. McPherson (Nuutinen, Viedenský) – 48. Ranford (Harris, Brodzinski), 60. Ranford (Gašpar, O´Donnel), 80. O´Donnel (Ranford, Sersen). Rozhodovali: Konc st., Hronský – Konc ml., Durmis, strely: 51:47, vylúčenia: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HKM Zvolen: Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Jedlička – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Maier, J. Valach, Meszároš, Štajnoch, Sersen, Bačík, Brodzinski, Jendek – Gašpar, Harris, O´Donnell – Šišovský, Bortňák, Ranford – Rapáč, Zigo, T. Matoušek – Urbánek, S. Petráš, Lukošík

Úvod stretnutia mohol oproti včerajšku pôsobiť o čosi vlažnejšie. „Belasí“ tentokrát domácich nepúšťali do toľkých príležitostí a na oboch celkoch bolo badať menšiu únavu z dlhého prvého stretnutia. Síce sme sa gólu dočkali zásluhou Zvolenčana Mikuša, no podľa pravidiel nemohol platiť, pretože prišiel až po siréne. V druhej časti sa už „rytieri“ predsa len mohli tešiť, a to dokonca dvakrát. Najprv sa po menšom zmätku v defenzíve hostí presadil strelou spomedzi kruhov Zuzin a skóre prostredného dejstva uzavrel McPherson po nádhernej časovanej prihrávke Nuutinena. Zvolenčania mali našliapnuté k zisku druhého bodu v sérii, avšak prišla tretia tretina, na ktorú rozhodne nebudú mať dobré spomienky. Dvoma presilovkovými zásahmi totižto poslal duel do predĺženia navrátilec Ranford. V druhom nadstavení počas tejto série sa znovu hralo opatrne na obidvoch stranách, ale šance rozhodnúť si vytvorili obe družstvá. Keď už to vyzeralo, že sa opäť pôjde do nájazdovej lotérie, Slovan zatlačil svojho súpera v obrannom pásme a štyri sekundy pred koncom rozhodol efektným aj efektívnym zakončením pomedzi nohy O´Donnel.

autor: Kamil Schreiber | grafika: Kristína Prievalská