× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Zvolenčania si vybojovali mečbal

18.04.2021

Hokejisti HKM Zvolen odchádzajú z hlavného mesta s úsmevom na perách, pretože tamojší Slovan dokázali počas víkendu zdolať v oboch prípadoch a tým pádom ich od postupu do finále delí iba jediný krok.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:4 (1:1, 0:1, 1:2), stav série: 1:3

Góly: 3. Ranford (Brodzinski, Šišovský), 56. Meszároš (Gašpar) – 15. Mikúš (Kubka, Stupka), 30. Mikúš (McPherson, Nuutinen), 54. Kelemen (Bondra, Betker), 60. (Kotvan). Rozhodovali: Novák, Orolin – Konc ml., Gegáň, strely: 33:24, vylúčenia: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Valach, Beňo – Ranford, Harris, O´Donnell – Gašpar, Petráš, Šišovský – Rapáč, Zigo, T. Matoušek – Lukošik, Bortňák, Kundrik

HKM Zvolen: Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Hatala, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – R. Bondra, Tibenský, Kelemen – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Jedlička, Kolenič

Úvod tentokrát vyšiel lepšie „belasým“, ktorí vôbec prvýkrát v sérii otvorili skóre duelu. To sa im však do prestávky nepodarilo udržať, keďže v pätnástej minúte vyrovnal hosťujúci Mikúš. Prostredná časť sa niesla v znamení viacerých gólových príležitostí na oboch stranách, ale využitá bola len tá, po ktorej sa druhýkrát tešil Mikúš. Do tretieho dejstva tak Slovanisti vstupovali s jednogólovým mankom. Síce robili všetko pre to, aby vyrovnali, boli to naopak „rytieri“, ktorí sa presadili, a to zásluhou Kelemena. 1:3. V záverečných minútach delovkou Meszároša domáci ešte znížili na 2:3, dokonca si mohli vynútiť aj predĺženie, avšak proti tomu bola konštrukcia rahmovej bránky. Na konečných 2:4 upravil strelou do prázdnej svätyne cez celé klzisko obranca Kotvan a po ťažko boji si Zvolen pripísal tretí bod v semifinálovej sérii.

autor: Kamil Schreiber | grafika: Kristína Prievalská