Kamzíci blízko finále!

22.04.2021

Vyrovnaná séria sa presunula naspäť na Zemplín, v piatom dueli išlo o veľa. Víťaz totiž získal mečbal a v sobotňajšom šiestom dueli môže definitívne postúpiť do finále aktuálneho ročníka extraligy. Misky váh na svoju stranu naklonil Poprad, navyše v sobotu bude môcť vo svoj prospech využiť aj výhodu domáceho prostredia.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE – HK POPRAD 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1 ), stav série: 2:3

Góly: 11. Lalancette (Kolusz, Mudrák), 52. Erkinjuntti (Mudrák, Lalancette) – 30. Skokan (Svitana, Drgoň), 36. Skokan (Svitana, Haščák), 62. Livingston (Hudec, Tavi) Rozhodovali: Konc st., Novák – Konc ml., Kacej, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce

Tomek – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý – Erkinjuntti, Galamboš, Korhonen – Lehtonen, Lalancette, Takáč – Bartánus, Suja, Regenda – Šoltés, Karaffa, Török – Lačný.

Zostava HK Poprad

Vošvrda – Drgoň, D.Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, M.Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš.

Opatrný zápas z oboch strán, v piatom semifinálovom dueli totiž išlo o veľa. Lepšie začali domáci a v jedenástej minúte viedli gólom Lalancetta 1:0, s tesným náskokom išli „líšky“ aj do šatne.  Druhá tretina začala v podobnom duchu ako prvá, ani jedno mužstvo nechcelo spraviť zbytočný faul, a tým dať súperovi výhodu presilovej hry. Prvé vylúčenie prišlo až v 28. minúte, a to na strane domácich. Pol minúty pred koncom Ťavodovho trestu išiel na trestnú lavicu aj domáci Mihálik a „kamzíci“ tak mali výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú aj dokázali zužitkovať. Poprad bol v tejto časti hry na koni, čo aj využil, šesť minút po vyrovnávajúcom góle padol aj vedúci, oba z hokejky Skokana. Tretia tretina priniesla o niečo viac vylúčení, domáci so snahou vyrovnať dobývali Vošvrdovu bránku. Podarilo sa to fínskemu legionárovi Erkinjunttimu, osem minút a desať sekúnd pred koncom tretej tretiny. Tento gól priviedol zápas do predĺženia, ktoré však netrvalo príliš dlho. Už v druhej minúte dorážkou pred bránou rozhodol zápas v prospech hostí Livingston. Poprad má tak v sobotu šancu využiť mečbal a postúpiť do finále, kde na svojho súpera už netrpezlivo čaká HKM Zvolen.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská