× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

HISTORICKÉ OKIENKO: Debakel v Skalici

11.07.2021

Pokračujeme v našej sérii Historické okienko a zameriame sa na desiate kolo, ktoré sa nieslo v duchu zaujímavých a prekvapivých výsledkov. Jeden sa udial aj v Skalici a my si ho dnes priblížime.

Liptovský Mikuláš zdolal Zvolen, Poprad svojich rivalov z Košíc a Skalica vysoko porazila Nitru. Takto vyzerali výsledky desiateho kola. Nebol to jednoduchý výber. Dalo by sa veľa napísať o každom vyššie spomenutom zápase. Víťazstvo Skalice bolo ale špecifické z viacerých dôvodov. V prvom rade išlo o veľmi vysoké víťazstvo, ktoré môžeme nazvať debaklom. Po zápase totižto svietilo na ukazovateli skóre 7:1. Skalica pritom nevyhrala ešte ani jeden zápas a v jednom sa jej podarilo remizovať. Tá nastala v druhom kole proti Žiline výsledkom 1:1. Dokopy získali ale dva body, druhý vo štvrtom kole, keď prehrali s Popradom 3:4 po predĺžení. Štatistiky hovorili jasne. Osem prehier, jedna remíza a chvost tabuľky. Ak Skalica nechcela stratiť šancu na dobré umiestnenie hneď na začiatku súťaže, musela začať produkovať lepšie výsledky. Pri takej zlej forme by ich nakoplo akékoľvek víťazstvo. V desiatom kole sa im to podarilo a zároveň vrátili Nitre prehru z prvého kola. Tá bola v lepšej situácii. Vyhrali štyri zápasy a v jednom remizovali. Mohli byť pokojnejší a fanúšikovia si priali proti súperovi bez víťazstva výhru.

To sa ale nestalo. Za domácich úradovala najmä prvá útočná formácia v zložení Hartmann, Zálešák, Jarolín. Hostia sa tiež mohli pochváliť viacerými hráčmi ako Kolník alebo Štefanka, ale nedokázali prekonať brankára viac ako raz. Ako už ale bolo v tejto sezóne zvykom, výsledok neodrážal priebeh zápasu. „Corgoni“ totižto svojho súpera prestrieľali v pomere 39:28. Domáci sa mohli spoľahnúť na takmer perfektného Petra Tučka, ktorý dosiahol úspešnosť zásahov takmer 97 %. Jednoznačnou hviezdou nie len zápasu, ale celého kola bol Miroslav Zálešák, ktorý presne mieril až päťkrát. Tento rekord v ročníku už nikto neprekonal. Vlastne ho už nikto nikdy neprekonal. Päť gólov v jednom duely je rekord našej ligy a túto métu dosiahlo iba osem hokejistov. Najnovším členom prestížneho klubu je Pavel Klhůfek, ktorý to dokázal v poslednej sezóne. Miroslav Zálešák sa stal štvrtým členom. Vďaka nemu domáci vyhrávali 2:0 už v šiestej minúte. Druhý pridal z trestného strieľania. V druhej polovici prvej tretiny „corgoni“ reagovali na priebeh, ale bol to ich jediný presný zásah. Na konci prvej tretiny sa znova presadila úderná formácia Skalice. Tá dala v druhej časti hry rovnaký počet gólov ako v prvej, čo platí aj pre famózneho Zálešáka. Nitra sa ale nevzdávala a napriek všetkému do tretej tretiny išli naplno a prestrieľali svojho súpera v pomere 19:9. Napriek tomu skórovali opäť len domáci, za ktorých sa nepresadil nikto iný ako Miroslav Zálešák. Na ľade to vrelo a v posledných dvadsiatich minútach sme sa dočkali síce iba jedného gólu, ale boli sme svedkami až štyridsaťjeden trestných minút. Okrem Zálešáka zahviezdil aj René Jarolín, ktorý si pripísal tri asistencie a výraznou mierou dopomohol svojmu spoluhráčovi k veľkému úspechu.

zdroj: webnoviny.sk

HK 36 Skalica – HK Nitra 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)

GÓLY: 4. Zálešák (R. Hartmann, Jarolín), 6. Zálešák (tr. strieľanie), 15. R. Hartmann (Jarolín), 32. Zálešák, 39. Paciga (Lišťák), 40. Zálešák (Jarolín), 44. Zálešák (Flamík) – 14. Mihálik (Strapko, Socha), strely: 28:39, vylúčení: 8:10 (Viliam Čacho 2 + 25 za kopnutie), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Skalica: Tuček - M. Ivičič, Flamík, Bukna, R. Sloboda, Komárek, P. Ivičič, od 51. Škadra - Zálešák, Jarolín, R. Hartmann - Paciga, J. Mrena, Lišťák - T. Višňovský (16. J. Mikuš), Kelner, Čársky - od 51. min Malík, Prošvic, Grill

Nitra: Fikrt (39. Račko) - B. Majeský, Gábriš, Socha, Strapko, Vlk, Petrina - Poljaček, Mihálik, T. Chrenko - Ľ. Kolník, Kollár (21. Slovák), G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek

autor: Daniel Kopáč | grafika: Kristína Prievalská