× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Tím rodákov: HKM Zvolen


26.07.2021

Pri zostavovaní tímu rodákov Zvolena nebolo náročné dať dokopy najlepšiu dvadsiatku,  aktívne hrajúcich Zvolenčanov je aktuálne v hokejových ligách dostatok, bolo preto z čoho vyberať. Dres svojho rodného mesta momentálne obliekajú z nášho výberu iba traja hráči, zvyšok je rozdelený najmä medzi slovenskú a českú ligu a zámorie. Relatívne veľká enkláva Zvolenčanov bude v novej sezóne pôsobiť v Michalovciach a v Prešove, zápasy so svojim rodným mestom budú preto mať pre týchto hráčov špecifickú príchuť.

Adam Húska - 24 ročný gólman začínal minulú sezónu v rodnom Zvolene, počas nej sa presunul do zámoria, kde bol súčasťou tímu Hartford Wolf Pack, pôsobiacom v AHL. I keď v ostatnej sezóne neodchytal veľa zápasov, najmä jeho potenciál bol dôvodom, prečo dostal príležitosť aj na tohtoročných MS v hokeji, kde určite nesklamal. Húska bol draftovaný v roku 2015 tímom New York Rangers, na šancu v NHL však ešte stále čaká.

Marek Ďaloga - aktuálne najskúsenejší reprezentant SR je takisto rodákom zo Zvolena. 32- ročný zadák okúsil viacero zahraničných líg, prevažuje jeho pôsobenie v Česku, kde bol oporou Pardubíc a Sparty Praha, v nasledujúcej sezóne okúsi tretí klub - Kometu Brno. Odohral aj štyri sezóny v KHL, kde sa postupne predstavil v tímoch AK Bars Kazaň, Slovan Bratislava, Kunlun Red Star a Dinamo Riga, jednu sezónu odohral aj vo švédskej More IK. Vo fiktívnom tíme rodákov Zvolena by určite patril k najskúsenejším hráčom.

Jozef Sládok - tvrdý muž slovenskej extraligy sa narodil pod Pustým hradom, kde strávil väčšinu svojej juniorskej kariéry. Nasledoval odchod do zámoria, kde pôsobil tri sezóny v nižších zámorských súťažiach, a to v rokoch 2006 - 2009. Odtiaľ smeroval nazad na Slovensko, tu sa však dlho neohrial a odišiel do v tom čase ešte hokejovo netradičnej krajiny - Veľkej Británie. Odohral štyri sezóny a následne sa vrátil do Detvy, pričom sa postupom času nezmazateľne zapísal do histórie tohto klubu. Súčasťou Detvy bol počas piatich sezón v ktorých nastúpil na 285 zápasov, z toho tri sezóny bol kapitánom mužstva. Po konci v Detve sa presunul do Trenčína, v ktorom pôsobil aj v uplynulej sezóne, no pre zranenie odohral iba sedem zápasov. V novej sezóne nastúpi za svoj materský klub, a to po dlhých dvanástich rokoch.

 

zdroj: hockeyslovakia.sk

 

Kristián Pospíšil - čerstvý majster Fínska s tímom Lukko Rauma je rodákom zo Zvolena, 25 - ročný Pospíšil bude v tomto Fínskom klube pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne, ktorá bude už jeho tretia na severe Európy. Okrem juniorky Zvolena mal možnosť pôsobiť v jednej z najlepších športových akadémii na svete v rakúskom Salzburgu. Pred sezónou 2015/2016 odišiel do zámoria, kde hrával prevažne v nižších mládežníckych zámorských súťažiach, no dva zápasy v drese Toronto Marlies odohral v AHL. Po štyroch sezónach putoval do Fínska, kde hneď v prvej sezóne v drese Raumy ukázal svoj potenciál - v 54 zápasoch nazbieral 34 bodov, no tiež 139 trestných minút. Klub s ním však bol zrejme spokojný, nakoľko vo Fínsku pokračuje aj naďalej.

Michal Chovan - útočník Košíc spojil prevažnú časť svojej kariéry práve so Zvolenom, kde sa aj narodil. Prešiel mládežníckymi kategóriami HKM a v drese Zvolena zasiahol do jedenástich seniorských sezón, pričom získal jednu majstrovskú trofej. V extralige pôsobil jednu sezónu v HK Poprad, ostatné dve spojil so svojím účinkovaním v Košiciach, kde bude pokračovať aj v nasledujúcom ročníku. Zahraničný hokej okúsil v najvyššej a druhej najvyššej českej lige ako aj v bieloruskej súťaži, kde však nastúpil iba v deviatich zápasoch. Niekoľkokrát nazrel aj do reprezentácie.

Martin Pospíšil - mladší brat Kristiána, Martin vo svojom juniorskom veku pôsobil v rovnakých kluboch, ako jeho súrodenec. Aj on sa z akadémie Red Bull- u presunul do zámoria, v jeho prípade však došlo aj k draftu - v roku 2018 si ho vo štvrtom kole vybrala organizácia Calgary Flames. Hráč tímu Stockton Heat na svoju šancu v NHL ešte len čaká, v AHL má na konte 40 zápasov, pričom v tomto tíme pôsobí dve sezóny. Aktuálne ukončenú sezónu začal v Tipos extralige, počas hosťovania v HC Košice odohral 22 zápasov (9+8). 

 

Brankári:

Adam Húska (Hartford Wolf Pack/AHL), Marek ČIliak (HK Poprad/SR)

Obrancovia:

Marek Ďaloga (HC Kometa Brno/ČR), Jozef Sládok (HKM Zvolen/SR), David Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce/SR), Ján Ťavoda (HK Dukla Ingema Michalovce/SR), Frederik Fekiač (HC 21 Prešov/SR), Lukáš Lalík (HC 21 Prešov/SR)

Útočníci:

Kristián Pospíšil (Lukko Rauma/FIN), Martin Pospíšil (Stockton Heat/AHL), Michal Chovan (HC Košice/SR), Marco Halama (HK Dukla Ingema Michalovce/SR), Milan Jurík (Mulhouse/FR), Peter Zuzin (HKM Zvolen/SR), Jakub Kolenič (HKM Zvolen/SR), Viktor Fekiač (HC 21 Prešov/SR), Jakub Žilka (HC 21 Prešov/SR), Matej Ľupták (HC 07 Detva/SR), Matej Galbavý (HC’05 Banská Bystrica/SR), Dalibor Dvorský (AIK Stockholm J18/SWE), Radovan Cútt (Clermont/FRA2) 

autor: Radovan Slávik | grafika: Lukáš Ďugel

 

PODOBNÉ ČLÁNKY