REVIEW: Barani aj koňare krok od štvrťfinále

17.03.2022

Už včera sa na bystrickom štadióne začal veľký súboj tímov, ktoré po skončení základnej časti delí iba minimálny bodový rozdiel. „Baranom“ sa tak v prvom zápase zásluhou Mitchela Fossiera podarilo o kúsok priblížiť k štvrťfinálovému snu. V dnešnom zápase s podobným priebehom pridali druhý bod a od štvrťfinále ich delí iba bod.

HC´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 26. Björkung (Bačík, Melcher), 28. Urbánek (Berger, Šoltés), 46. Tamáši (Fossier, Kabáč), 60. Berger – 4. Kudla (Krajč, Bezúch), 35. Kudla (Mahbod, Krajč). Rozhodcovia: Baluška, M. Korba – D. Konc ml., Synek, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1376 divákov. Stav série 2:0

HC´05 Banská Bystrica: Weninger - Cardwell, Bačik, Björkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Ďatelinka – Urbánek, Berger, Šoltés – Gabor, Tamáši, Kabáč – Lamper, Bubela, Melcher – Fossier, Paukovček, Matej Bača

HK Dukla Trenčín: Valent – Martin Chovan, Lemcke, Nemčík, Starosta, Chromiak, Žiak – Tybor, Sojčík, Minárik – Bezúch, Mahbod, Krajč – Valach, Rehuš, Berisha – Krajčovič, Švec, Duda – Honzek

Do začiatku zápasu vstúpila jednoznačne lepšie Banská Bystrica, ktorá sa držala prevažne pri puku. Avšak už v štvrtej minúte hry sa podarilo otvoriť skóre Patrikovi Kudlovi, ktorý veľmi pekne tečoval puk za Weningerov chrbát. Nasledovala ďalšia veľmi pekná akcia od Petra Sojčíka, ktorá mohla poslať „vojakov“ do vedenia, avšak nedokázal ju zakončiť. Prvýkrát ohroziť trenčiansku bránku sa podarilo bystrickému kapitánovi Ďatelinkovi, no trenčianska defenzíva mu nedovolila poriadne zakončiť. V dvanástej minúte si Trenčania prvýkrát zahrali presilovku vďaka Lukášovi Paukovčekovi a „baranom“ sa podarilo prežiť prvé oslabenie bez inkasovaného gólu. O pár minút tečoval Lukáš Paukovček, ale bystrická snaha zostala bez gólovej odozvy. Bystričania mali v polovici tretiny k dispozícií početnú prevahu vďaka Martinovi Chovanovi, ktorá však nebola využitá.

Oba tímy vstúpili do druhej dvadsaťminútovky veľmi aktívne. Trenčania otvárajú túto tretinu presilovkou, po nedovolenom zákroku Miloša Bubelu. V dvadsiatej šiestej minúte skóroval Viktor Bjorkung, čím vyrovnal toto stretnutie. O pár sekúnd, po veľmi neprehľadnej situácií pred Michalom Valentom, Jakub Urbánek poslal Banskú Bystricu do vedenia. Trenčín si opäť zahral presilovku po faule Creviera – Morina. „Vojaci“ vyvíjali počas početnej prevahy silný tlak, no domácim sa nakoniec podarilo vystreliť puk na modrú čiaru. Bystričania opäť hrali v oslabení po nedovolenom zákroku Miloša Bubelu a Trenčanom sa podarilo využiť presilovku v tridsiatej piatej minúte vďaka Patrikovi Kudlovi, čím opäť vyrovnali stav stretnutia. Následne sa Patrik Lamper dostal do výbornej pozície pred Michala Valenta, avšak nepodarilo sa mu zakončiť. Ofenzívne kvality „baranov“ sa naplno prejavili k koncu prostrednej dvadsaťminútovky, hoci Trenčania začali hrať veľmi agresívne.

Poslednú tretinu riadneho hracieho času otvorili domáci presilovkou zásluhou Justina Lemckeho, ktorú sa im však nepodarilo využiť. Po nepresnom teči Samuela Krajča vzápätí zvládol odpovedať Alex Tamáši, čím poslal domácich opäť do vedenia. V poslednej tretine sme mohli vidieť silnú prevahu domáceho tímu. V päťdesiatej minúte hostia ponúkli domácim početnú výhodu zásluhou Jozefa Šveca, avšak ani tentoraz gól v presilovke nepadol. Oba tímy v posledných minútach riadneho hracieho času ponúkli vskutku rýchly a agresívny hokej. Trenčania sa napriek jednogólovej prehre v poslednej dvojminútovke zápasu zdráhali poslať Valenta na striedačku, no Bystričania nakoniec zásluhou Charlesa Bergera spečatili aj druhú výhru v poradí.

HK Spišská Nová Ves - HC GROTTO Prešov 3:4 pp (0:1, 0:1, 3:1, 0:1)

Góly: 48. Džugan (Kuru, Ouellet-Beaudry), 51. Salituro (Giľak, Tkáč), 60. Podlipnik (Hamráček, Tkáč) - 17. Michnáč (Nauš), 38. Welychka (Čacho, Lialka), 45. Nauš (Glazkov, Vas), 74. Růžička (Glazkov, Čacho). Rozhodovali: Hronský, Müllner - Šoltés, Jedlička, vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Atwal - Rajnoha obaja 5+DKZ za údery, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 1611 divákov. Stav série 0:2

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík - Malina, Atwal, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Podlipnik, Ordzdovenský - Giľák, Salituro, Ščurko - Rapáč, Kuru, Džugan - Hamráček, Vartovník, Štrauch - Ahström, Vrábeľ, Tkáč

HC GROTTO Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Růžička, Glazkov - Michnáč, Čacho, Welychka - Nauš, Vas, Lialka - Šimun, Zagrapan, Sýkora - Lalík, V. Fekiač, Valent

autor: Sara Hrabinská | grafika: Lukáš Ďugel