× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Maroš Jedlička: Dneska to nepadlo, možno to padne v pravý čas


07.03.2023

V poslednom kole slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sa na Spiši odohralo stretnutie tímov, ktoré v posledných zápasoch nemali najlepšiu formu. Aj vzhľadom na iné výsledky sa pred samotným zápasom mohlo stať, že tieto dva celky sa stretnú aj vo štvrťfinále. Napokon to však je inak.

„Rytierom“ chýbalo množstvo útočníkov, menovite hráči ako Langkow, Turnbull, Viedenský, či Sideroff. V útoku na pravom krídle v tretej formácii tak zastupoval obranca Dávid Mudrák.  Úvod prvej tretiny sa niesol v energickom znamení. Aktívnejší boli domáci, ktorí si niekoľkokrát vylámali zuby na skvelo chytajúcom Adamovi Trenčanovi. Výborne sa im darilo zachytávať súperove prihrávky. Do šancí sa dostali aj hráči Zvolena, ktorí otvorili skóre, keď brankára Marcela Melicherčíka prekonal Patrik Marcinek. Za zmienku stojí taktiež nájazd Maroša Jedličku, ktorý však zostal nepremenený. Prvé dejstvo vyhrali Zvolenčania, hoci na strely prehrali 3:16.

Už po štrnástich sekundách druhej tretiny vyrovnal po rýchlej ofenzívnej akcii Hayden Verbeek. V tejto časti hry hráči „Rysov“ robili rozruch pred hosťujúcim brankárom, ktorý však chytal vynikajúco. Akcia, počas ktorej trafil Šimon Groch tyčku, vyústila vo výhodu, ktorú využil Verbeek. Zároveň bolo avizované ďalšie vylúčenie, takže „rysy“ si zahrali presilovku aj tak, no tá zostala nepotrestaná. Domáci v tejto tretine vyslali o osem striel na bránku viac ako hostia.

Aj v úvode poslednej časti hry mal šancu Verbeek, ktorý tak mohol zaknihovať hetrik. Na ten si ale ešte zopár minút musel počkať. Hosťujúci Michael Huntebrinker nebol ďaleko od vyrovnania vo vlastnom oslabení, avšak už na 3:1 zvyšoval Kale Kerbashian. O dvadsaťpäť sekúnd v presilovke navýšil náskok domácich Lukáš Vartovník, ktorého gól bol pôvodne pripísaný Verbeekovi. Branislav Kubka bol strelcom, ktorý znižoval na rozdiel dvoch gólov. Po chybnej prihrávke od Grocha znížil už na rozdiel jediného gólu Juraj Šiška, čím zápas necelých päť minút pred koncom výrazne zdramatizoval. Svoje kvality ale ukázal aj Melicherčík, keď hokejkou zastavil nebezpečný pokus od Huntebrinkera. O šesťdesiatosem sekúnd neskôr, po dorážke strely od Juraja Majdana, ktorá skončila na tyčke, napokon skompletizoval Verbeek svoj hetrik. V oslabení upravil na konečných 6:3 do prázdnej bránky Nerijus Ališauskas.

Je za nami ťažký zápas, máme veľa zranených hráčov, prišlo im tu aj veľa divákov, bolo to fakt náročné,“ zhodnotil na úvod Maroš Jedlička. Vzápätí pridal hodnotenie tímového a aj svojho vlastného výkonu: „Stále je čo zlepšovať, stále trénujeme, stále sa chceme v niečom posunúť, spokojnosť nemôže byť nikdy, ale určite je to dobré. Šance sú vždy, niekedy to padne, niekedy menej, niekedy viac. Dneska to nepadlo, možno to padne v pravý čas,“ vyjadril sa Jedlička k svojim šanciam.  Smerom k play-off to však zvolenský mladík vidí pozitívne, aj vzhľadom na menšiu krízu, ktorú Zvolenčania na záver základnej časti prežívajú: „Play-off, to je úplne niečo iné, to nemôžeme porovnávať s týmito zápasmi. V play-off hráme najmenej štyrikrát s tým istým tímom. To už bude o psychickej a fyzickej pripravenosti. Uvidíme, čo to dá.autor: Martin Štuller| grafika: Marián Kubík

PODOBNÉ ČLÁNKY