× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Dvanásť gólov na Liptove, Réway s dvoma gólmi po viac ako piatich rokoch

08.02.2021

38. kolo bolo posledné pred plánovanou reprezentačnou prestávkou, od ligového hokeja si pred najdôležitejšou časťou sezóny v najbližších dňoch trochu oddýchneme. Dnešné kolo bolo v znamení vysokých víťazstiev, zaujala najmä vysoká, jedenásť gólová výhra Popradu v Liptovskom Mikuláši, ako aj debakel Nitry proti Banskej Bystrici. Na góly bohatý bol aj zápas v Miškovci a Detve, zvyšné dve stretnutia sa niesli skôr vo vyrovnanom duchu.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE - HK DUKLA TRENČÍN 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. Suja (McCormack), rozhodujúci samostatný nájazd Korhonen - 52. Lemcke (Ackered, Berisha). Rozhodovali: Snášel, Müllner - Stanzel, Junek, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce:

Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Stripai - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Mašlonka, Suja, Šoltés - Regenda, Hickmott, Bartánus - Török, Galamboš, Chalupa – Ragan

Zostava HK Dukla Trenčín:

Karjalainen - Lemcke, Ackerede, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Urban - Okuliar, Paukovček, Hecl - Kettunen, Rehuš, Berisha - Kukuča, Reddick, Valach - Krajč, J. Švec, Sojčík - Chromiak, Párička

Vynikajúcu januárovú formu oboch mužstiev potvrdila zemplínska Dukla, tá považská si pripísala tretiu prehru v rade. Vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách nakoniec rozlúskol v samostatných nájazdoch až Korhonen, za domácich sa presadili aj Regenda a Bartánus, z hostí premenil samostatný nájazd iba Valach.

HC´05 BANSKÁ BYSTRICA – HK NITRA  7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 16. Faško-Rudáš (Ihnačák, J. Sukeľ), 34. J. Sukeľ (Žiak, Ihnačák), 38. Bdžoch (D'Aoust, Žiak), 48. Marek Sloboda (D 'Aoust), 53. Tamáši (Bdžoch, Ganz), 59. Kabáč (Výhonský, Ganz), 60. Mlynarovič (Breton). Rozhodovali: Kalina, Baluška – Šoltés, Crman, vylúčení na 2 min.: 5:6, navyše Hrnka (NR) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC´05 Banská Bystrica:

Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D'Aoust, Mlynarovič, Marek Sloboda – Lamper, Dvorský, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Výhonský

Zostava HK Nitra:

Cowley – Pupák, Hřebíček, Vitaloš, Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Ege – Múčka, J. Šiška, Minárik – Finlay, Marek Slovák, Tvrdoň – Hrnka, A. Kollár, Žitný – O. Molnár, Dauda, Fominych

Nitrania už bez Fogeta v zostave, začali proti Baranom lepšie ako pred piatimi dňami. Nebolo im to však príliš platné, konečný výsledok bol pre hostí ešte krutejší ako v utorok. Banskobystričania zároveň natiahli sériu zápasov, v ktorých dokázali nad Nitrou bodovať, na úctyhodných 30 duelov. Mizéria Nitry proti tomuto súperov tak pokračuje naďalej, tentokrát nezaznamenali ani čestný gólový úspech.

MHk 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HK POPRAD  1:11 (0:5, 1:0, 0:6)

Góly: 34. McShane (Tullio, Jesus) - 4. Seigo (P. Svitana, Skokan), 6. Mešár (Preisinger), 7. Bjalončík (Livingston), 12. M. Haščák (Skokan), 12. Bjalončík (Livingston, Vandas), 42. Vandas (Livingston, Drgoň), 49. Livingston (Svitana), 50. Handlovský (Zagrapan, Matúš Paločko), 51. Valigura (Preisinger, Mešár), 56. Vandas (Dalhuisen, Seigo), 60. Livingston (Skokan, Svitana). Rozhodovali: Korba, Výleta - Janiga, Bogdáň, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš:

Kozel (25. Bátory, 32. Kozel) – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška

Zostava HK Poprad:

Hamerlík – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Hajnik, Matej Paločko, Matúš Paločko – Jevoš

Duel medzi prvým a posledným tímom sľuboval jednoznačný priebeh už pred zápasom a hostia to potvrdili hneď v prvej tretine, v ktorej prakticky rozhodli o osude stretnutia. Hoci Mikuláš vyhral druhú tretinu, v tej tretej opäť úradovali popradskí útočníci a podarilo sa im zlomiť dvojcifernú gólovú hranicu. 2 gólmi a 3 asistenciami sa zaskvel najmä Livingston, bodovo si však polepšili viacerí hráči Popradu.

zdroj: HK Poprad (Matej Vasičák)

HC 07 DETVA - HC KOŠICE 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 41. Ščurko (Fekiač), 56. Bača – 5. Poirier (Pavlin, Belluš), 23. Réway, 28. Réway (Chovan, Růžička). Rozhodovali: Štefik, Novák - Frimmel, Vyšný, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Belluš 5+DKZ za faul kolenom a Růžička (obaja Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC 07 Detva:

Petrík – Rymsha, King, Jendroľ, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Lalík, Turan – Charbonneau, Downing, Cox – Ľupták, Valent, Čacho – Halama, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, Klíma, Magdolen

Zostava HC Košice:

Vay – Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Nemčík – Klhůfek, Chovan, Reway – Belluš, Poirier, Milý – Jokeľ, Eliaš, Jenyš – Frič, Havrila, Krasničan – Vaculik

Košičania prišli pod Poľanu už s novou posilou v bráne, Ádamom Vayom a aj jeho výkon najmä v prvých dvoch tretinách prispel k tomu, že si hostia vypracovali trojgólový náskok. Detvania síce dvoma gólmi v poslednej tretine zápas zdramatizovali, vyrovnať sa im nepodarilo a tak prišli doma o všetky tri body. Dva góly Oceliarov strelil Martin Réway a po viac než piatich rokoch zaznamenal dvojgólový zápas.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY - HC SLOVAN BRATISLAVA  0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 54. Zigo (Urbánek, Harris), 59. Harris (Urbánek). Rozhodovali: D. Konc st., Šefčík – J. Konc ml., Konc D. ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Harris 10 min za nešporotvé správanie a Rapáč (obaja Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky:

Kiviaho – Fereta, Västilä, Clarke, Roman, Hain, Holenda, Šeliga, Tóth – Števuliak, Seppänen, Majdan – Obdržálek, Doggett, Okoličány – Jurík, Ondrušek, Bajtek – Zahradník, Andrisík, Rogoň

Zostava HC Slovan Bratislava:

Parks – Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Bačik, Ališauskas, Maier, Valach, Beňo – O'Donnell, Kytnár, Šišovský – Urbánek, Harris, Zigo – Rapáč, Bortňák, Ranford – Kundrik, Jendek, Uram

Slovan na ľade Nový Zámkov nastúpil ešte bez dvojice víkendových posíl a i keď bol medzi oboma mužstvami značný tabuľkový rozdiel, na ľade to tak nevyzeralo. Novozámčania odolávali útočnej sile Belasých, zlomiť obranné rady sa napokon až 6 minút pred koncom podarilo prelomiť Tomášovi Zigovi, druhý gól pridal pri power – play hostí Harris, Slovan tak opäť bodoval naplno.

DVTK JÉGESMEDVÉK MIŠKOVEC -  HKM ZVOLEN 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Góly: 60. Rokaly (Vas, Wehrs) - 23. Stupka (Viedenský), 28. Marcinek (Tibenský, Kubka), 31. R. Bondra (Melancon, Nuutinen), 57. Nuutinen (Viedenský, McPherson), 57. Stupka (Kolenič, Nuutinen). Rozhodovali: Lokšík, Adamec - Gegáň, Ordzovenský, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava DVTK Jégesmedvék Miškovec:

Adorján - Bukor, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Vojtkó, Göz - Anderson, Vas, Walker - Osterberg, Rundqvist, Rokaly - Magosi, Galanisz, Csányi - Lövei, Miskolczi, Ritó – Révész

Zostava HKM Zvolen:

Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Gubančok – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Viedenský, McPherson – Kolenič, Zuzin, Stupka - Chlepčok, Tibenský, Marcinek

Veľa gólov padlo dnes aj v Miškovci, prevažne však len do brány domácich. Hoci v prvej tretine góly nepadli, hostia o svojom víťazstve rozhodli troma gólmi v tretine druhej. Dvoma gólmi sa blysol Stupka, bodové konto si vylepšil aj Nuutinen. Ľadové medvede pridali čestný úspech až v poslednej minúte, presný zásah zaznamenal Rokaly a pokazil tak čisté konto Robina Rahma.

TIMEOUT HRÁČ DŇA: James Livingston (2+3) - HK Poprad

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská