× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Staň sa súčasťou redakcie Projekt Timeout!


02.03.2021

Mohlo by sa zdať, že hokejisti majú po odohranom zápase dostatok voľného času, kým opäť nenastane moment ligového duelu, no opak je pravdou. Dni medzi zápasmi majú vyplnené tréningami a klubovými povinnosťami. Podobne je to aj s prácou redaktora, grafika a fotografa, ktorí musia flexibilne reagovať na novinky zo sveta slovenského ligového hokeja. Ponúkame vám možnosť nazrieť za oponu redakcie a stať sa súčasťou redakčného tímu, ktorý je plný mladých, odhodlaných a šikovných ľudí.

Extraligové dianie sa nezadržateľne blíži k najočakávanejšej fáze sezóny – play-off je už za dverami. V redakcii sme sa rozhodli pozdvihnúť naše doterajšie snaženie o niečo vyššie. Chceme ísť cestou, ktorá bude prinášať viacero článkov, grafík a fotografií na naše sociálne siete a web. Naším cieľom je byť vždy aktuálnym a moderným médiom, ktoré bude uznávané fanúšikmi, hráčmi a osobami zainteresovanými v štruktúrach našej najvyššej hokejovej súťaže. To však obnáša množstvo mravčej práce, na ktorú by sme radi do tímu prijali nové posily s chuťou pracovať na vytúženej méte a so spoločnou víziou. Koho vlastne hľadáme?

 

REDAKTOROV/REDAKTORKY

Momentálne sú súčasťou nášho tímu šiesti redaktori, ktorí sa snažia prispievať rovnakou mierou k stanovenému počtu článkov za týždeň. Všetko však závisí od voľného času, chuti a nápadov.

 

ČO POŽADUJEME?

Ideálom je mať dovŕšený vek 18 rokov, nakoľko redaktori bežne prichádzajú do styku s hokejistami, funkcionármi a inými žurnalistami. Veľmi dôležitá je, samozrejme, výborná gramatika a štylistika, orientácia v hokejovej a športovej terminológii. Podstatná je aj vlastná iniciatíva, chuť tvoriť a nebáť sa nových vecí. Nikoho do ničoho netlačíme, prácu si vždy rozdelíme podľa toho, kto sa na čo cíti, kto má čas a priestor. Bolo by fajn, ak by nový redaktor zvládol napísať minimálne jeden až dva články týždenne. Tak isto oceníme promptnosť, teda schopnosť rýchlo reagovať na aktuálne dianie a horúce novinky!

 

ČO PONÚKAME?

Redaktorom ponúkame najmä možnosť novinárskej akreditácie na jednotlivé zápasy Tipos extraligy. Vďaka tomu si viete vychutnať zápasy zo sektorov určených pre média a môžete sa neraz ocitnúť po boku nielen najskúsenejších novinárov, ale aj hokejistov a trénerov. Tak isto vám to dáva možnosť nahliadnuť tam, kde iní nemôžu, teda do press centier alebo do mix zóny, kde sa uskutočňujú pozápasové rozhovory. Na záver ponúkame najmä zisk cenných skúseností pod dohľadom kvalitnej zostavy. Môžete si tak obohatiť svoj životopis a získať skúsenosti, ktoré vás v živote môžu dostať k práci snov! :) Niektorým z nás sa to už darí. Navyše, sme pohodový kolektív a občas zájdeme spolu aj na nejaké to pivko.

fun fact: V našej redakcii sú redaktori vo vekovom rozmedzí 20 až 27 rokov. J

 

GRAFIKOV/GRAFIČKY

V kolektíve Projekt Timeout aktuálne pôsobia dvaja šikovní grafici a jeden poklad v podobe našej grafičky. Ich práca si vyžaduje takmer najvyššiu flexibilitu a aktuálnosť, preto by sme radi prijali nového člena aj do tejto sféry.

 

ČO POŽADUJEME?

Ideálom je, ak máš 15 a viac rokov a s pokojom Angličana zvládaš prácu v Adobe Photoshop alebo v inom grafickom programe. Uvítame, ak budeš často online a v prípade potreby vieš rýchlo reagovať a tvoriť moderné veci, ktoré zaujmú čitateľov a sledovateľov.

 

ČO PONÚKAME?

Grafik síce akreditáciu na zápasy nezíska, no vytvorí si veľmi kvalitné portfólio, ktoré mu v budúcnosti môže takisto zaistiť miesto v športovej organizácii alebo v štruktúre z iného odvetvia.

fun fact: V 95% prípadov máme v prípade podpisov nových zmlúv do 20 minút hotové grafiky! Pomôžeš nám, aby to bolo 100% prípadov? J

 

FOTOGRAFOV/FOTOGRAFKY

ČO POŽADUJEME?

V redakcii máme doposiaľ dvoch členov výhradne s týmto zameraním, no niekedy sa tejto práce chopia aj ostatní kolegovia, ktorí si na to veria. Základom je, aby si mal/mala poriadnu a modernú výbavu, ktorej výtvory oceníme nie len my v redakcii, ale aj čitatelia nášho webu a ľudia na sociálnych sieťach! :) Kvalitné fotky robia dobrú reklamu nie len redakcii, ale najmä aj samotnému fotografovi.

 

ČO PONÚKAME?

Možnosť akreditácie na jednotlivé stretnutia Tipos extraligy a príležitosť odprezentovať svoju prácu na našom Instagrame s vyše 4600 sledovateľmi, ktorí čakajú na parádne zápasové momentky.

fun fact: Spomínané zápasové momentky sú medzi fanúšikmi veľmi populárne a patria k najviac „srdiečkovaným“ príspevkom na Instagrame. J

 

"INVESTORI"

Nikde ani zmienka o peňažnej odmene... v aktuálnej dobe je luxus niekde len tak "dobrovoľníčiť" a nebyť za svoj obetovaný čas nijak odmenený. Radi by sme ľudom v našej redakcii dopriali aj finančnú odmenu, ktorú si bez pochyby zaslúžia. To by sme však potrebovali, aby do nášho projektu vstúpil niekto, kto by našu snahu finančne podporil. Samozrejme, takéto možnosti riešime aj inou cestou, ale nikdy nevieme, či to náhodou nečíta aj niekto, kto by rád podporil nádejnú redakciu plnú mladých a šikovných ľudí. J

 

Zaujala ťa niektorá z ponúkaných pozícií a chceš sa nám ozvať? Je to easy! Niektorému zo zodpovedných redaktorov (silvester.bobko21@gmail alebo martinlehotsky17@gmail.com) pošli mail, v ktorom sa nám môžeš v krátkosti predstaviť, napísať pozíciu, o ktorú máš záujem, poprípade nám môžeš poslať niečo zo svojej doterajšej tvorby. Takisto nás môžeš kontaktovať aj prostredníctvom súkromnej správy na Facebooku alebo na Instagrame. My sa už teraz tešíme na prípadnú spoluprácu. Neváhaj, nemáš čo stratiť. J

PODOBNÉ ČLÁNKY