× Články Rozhovory Videá Fotogaléria Kontakt

Fantastický obrat na Zemplíne!

15.04.2021

Vo štvrtok odštartovala aj druhá semifinálová séria medzi Michalovcami a Popradom. Na Zemplíne sa tak dočkali okamihu, ktorý sa určite zapíše do histórie michalovského hokeja. Už aj tak radostný moment znásobili domáce „líšky“ víťazstvom, ktoré sa zrodilo po obrate v závere tretej tretiny. Michalovce v sérii vedú 1:0.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE – HK POPRAD 3:1 (0:0, 0:1, 3:0), stav série: 1:0

Góly: 55. Takáč (Mudrák), 56. Erkinjuntti (Korhonen, Lalancette), 58. Šoltés (Suja, Takáč) – 24. Handlovský (Haščák, Seigo). Rozhodovali: Baluška, Novák – Synek, Kacej, vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Ťavoda (Michalovce) 10 min za bitku – Preisinger (Poprad) 10 min za bitku, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce

Škorvánek – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Kolusz, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Karaffa – Lačný

Zostava HK Poprad

Vošvrda – Drgoň, D.Brejčák, Višnevsky, Dalhuisen, Ulrych, Seigo, M.Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Matúš Paločko – Jevoš

V druhej semifinálovej dvojici medzi sebou nastupuje druhý a tretí tím po základnej časti, čo sľubuje vyrovnaný priebeh celej série. Potvrdzovali to aj prvé minúty tohto stretnutia, kedy obe mužstvá hrali najmä tak, aby nespravili zbytočnú chybu. Najväčšia šanca domácich skončila na konštrukcii Vošvrdovej bránky a do šatní sa šlo za bezgólového stavu. Druhú tretinu začali lepšie hostia, skórovať sa podarilo Handlovskému a vedenia sa tak ujal Poprad. Aj v tejto časti hry domáci iba opečiatkovali žŕdku popradskej brány, skórovať sa im nepodarilo. Celý zápas sa niesol vo férovom duchu s minimom vylúčení, obe mužstvá si dávali veľký pozor na to, aby svojho súpera nedostali na koňa darovanou presilovou hrou. Posledné slovo v zápase však mali domáce „líšky“. Najprv vyrovnal Takáč, o 41 sekúnd strhol vedenie na domácu stranu Erkinjuntti a o dve minúty a dvadsať sekúnd pridal poistku domáceho víťazstva Šoltés. Záver ešte okorenila pästná výmena medzi Ťavodom a Preisingerom, aj v druhom dueli sa preto určite máme na čo tešiť.

autor: Radovan Slávik | grafika: Kristína Prievalská