Zvolen opäť vo vedení

17.04.2021

Po dvoch päťgólových dueloch, ktoré našli svojho víťaza až po základnej hracej dobe, sa tentoraz písal tretí semifinálový príbeh. Ten ponúkol až sedem presných zásahov a rovnaký počet úspešných strelcov. Päť z nich na strane hostí, ktorí sa tak dostali do vedenia 2:1 v sérii.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:5 (0:0, 2:0, 0:2 – 0:1), stav série: 1:1

Góly: 17. O´Donnell (Gašpar, Brodzinski) 28. Petráš (Štajnoch) – 10. Kelemen (McPherson, Kotvan) 23. Stupka (Viedenský) 37. Tibenský (Zuzin) 51. McPherson 58. Nuutinen (McPherson) Rozhodovali: Snášel ml., Korba – Stanzel, Ordzovenský, strely: 37:31, vylúčenia: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Slovan Bratislava: Parks – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Valach, Lukošik – Ranford, Harris, O´Donnell – Gašpar, Zigo, Urbánek – Rapáč, Bortňák, T. Matoušek – Šišovský, Petráš, Jendek

HKM Zvolen: Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – R. Bondra, Tibenský, Kelemen – McPherson, J. Mikúš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Jedlička, Kolenič

Ukazovatele úvodného dejstva napovedali vyrovnaný priebeh zápasu. Rovnako na tom bolo aj skóre, ktoré po dvadsiatich minútach znelo 1:1. Obe strany pridali po jednom presnom zásahu v prvých ôsmich minútach druhej periódy, no štyri minúty pred jej záverom sa v oslabení presadil hosťujúci Tibenský. Zvolenčania teda šli do šatne po druhom klaksóne s najtesnejším náskokom za stavu 2:3. Posledná tretina priniesla trefy až v jej druhej polovici a radosť z nich bola už len na strane „rytierov“. Tí najprv v päťdesiatej prvej minúte zúžitkovali početnú výhodu a dve a pol minúty pred koncom pečatili gólom na 2:5 cennú výhru z ľadu ich semifinálového protivníka.

autor: Martin Lehotský | grafika: Kristína Prievalská